Dünya Haberleri

  Putin: Rusya'nın NATO'ya üye olmasını önerdim

  Hürriyet Haber
  04.06.2017 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD başkanı olduğu dönemde Bill Clinton'a, Rusya'nın NATO'ya katılmasını önerdiğini söyledi. Putin'in anlattığına göre, Clinton'ın buna karşı olmadığını söylemesi, görüşme odasındaki diğer ABD'liler arasında gerginliğe neden oldu.

  1. Vladimir Putin<br><br>Ülke: Rusya<br><br>Serveti: 200 milyar dolar<br><br>

  Putin'in ABD'li yönetmen Oliver Stone'a verdiği röportajların bir bölümü daha yayınlandı. Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, yeni yayınlanan bölümde Putin şu ifadeleri kullanıyor: "(ABD eski başkanı Bill) Clinton henüz başkanken onunla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerden birini hatırlıyorum. Moskova'yı ziyaret ediyordu. Tartışmalarımızdan birinde ona, 'Rusya'nın Nato'ya katılma seçeneğini düşünsek olmaz mı?' diye sordum."

  'ABD HEYETİ GERİLDİ'

  Putin, Clinton'un Rusya'nın NATO'ya katılmasına karşı olmadığını söylediğini aktardı. Putin ayrıca, Clinton'ın cevabının ardından görüşme odasındaki ABD heyetinde yer alan herkesin belirgin bir biçimde gerildiğini anlattı. Putin'in, Stone'a verdiği ayrı bir röportajda ise NATO'yu 'ABD'nin dış politika aracı' olarak tanımladığı görülüyor. "NATO içerisinde müttefikler yok, sadece köleler var" diyen Putin, NATO'ya üye olan bazı ülkelerin Washington'ın baskısına karşı koyamadığını ve 'füze savunma sistemleri ile saldırı sistemleri dahil olmak üzere her şeyin topraklarına yerleştirilmesine kolayca izin verdiklerini' söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı