ANKARA HABERLERİ

Pursaklar'da ödüllü kitap okuma yarışması

DHA
31.03.2016 - 13:13Son Güncelleme :

Pursaklar'da ödüllü kitap okuma yarışması

DHA

ANKARA, (DHA)- PURSAKLAR'da Kaymakamlık, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenleyeceği Kitap Okuma Yarışması 11 Mayıs'ta öğrenci, veli ve halk kategorilerinde gerçekleşecek. Dereceye girenlere bilgisayar, notebook ve altın verilecek.
Pursakları'ı 'Okuyan Şehir' haline getiren kurumlar, el birliği ile ilçedeki herkesi kitap okumaya teşvik ediyor. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen ve geleneksel hale gelen okuma yarışmaları bu sene tekrar yapılarak, kitap okumayı sevdirmek, Türkçenin doğru kullanımını sağlamak ve halkı kitap okumaya teşvik etmek amaçlanıyor. Yapılacak olan yarışma 3'üncü sınıftan 12'nci sınıfa kadar olan öğrenciler, veliler ve halk kategorisinde gerçekleşecek. Yarışma şartlarını ve okunacak kitapları Pursaklar Kaymakamlığı, Pursaklar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinden duyuran yetkililer, yarışmanın sonunda birinci olanlara dizüstü bilgisayar ve yarım altın, ikinci olanlara notebook ve çeyrek altın, üçüncü olanlara dijital fotoğraf makinesi ve gram altın verileceğini açıkladı.
Yarışmanın dayanak noktası olarak Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine atıfta bulunan ilgili kurumlar, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin 22. Maddesi gereği, sosyal etkinlikler ve diğer ders faaliyetleri kapsamında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine, kendilerine güven duyabilmelerine, sosyal ilişkilerde anlayışlı ve saygılı olabilmelerine, bilimsel düşünce ve inceleme alışkanlığı kazanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini kaydetti.
Yarışmaya katılacak olanlar, Kaymakamlık, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitelerinde bulunan formları doldurarak okullara başvuru yapabilecek. Yarışma 11 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00'da okullarda gerçekleşecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pursaklar'da ödüllü kitap okuma yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pursaklar'da ödüllü kitap okuma yarışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı