KAYSERİ HABERLERİ

Psikolojik hastalar, futbol turnuvasında ter döktü

DHA
27.03.2016 - 16:36Son Güncelleme :
DHA

Yasin DALKILIÇ-Gökhan KURT/KAYSERİ, (DHA)- SAĞLIK Çalışanları Sendikası Kayseri Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Futbol turnuvasının gösteri maçında, 'Şifa Veren Eller' takımı ile Kayseri Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören 'Şizofreni' hastaları maç yaptı. Maçta, AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer de forma giydi.
Sağlık Çalışanları Sendikası tarafından Hashalıcı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen turnuvanın gösteri maçında, Kayseri Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören şizofreni hastaları ile ve sağlık çalışanları karşılaştı. Turnuvaya AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Kayseri İl Sağlığı Müdürü Dr. İsmail Kılıç, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof.Dr. Ahmet Gödekmerdan ve sağlık çalışanların katıldı. Milletvekili İsmail Tamer, şöyle dedi:
"Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, 'Bedenen, ruhen ve zihnen iyilik halidir' diye tarif eder. Bugün Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hasta arkadaşlar ile maç yapacağız, bundan dolayı çok mutluyum, sağlıktaki sosyal gelişmeler atarak devam edecek."
Ruh Sağlığı Merkezi'nde psikolojik tedavi gören hastalar da, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde psikolojik tedavi gören hastalar olarak sporun ne kadar yararlı olduğunu bildiklerini ve tedavimizde önemli bir yol aldıklarına inandığını belirtirken, "Yapılan böyle aktivitelerde daha motive oluyoruz. Bizim bu etkinlik çok önemli, İnşallah devamı gelir" dediler.
Kayseri Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu doktoru Canan Kılıç ise, Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinin son dönemlerde önemli hizmetler veren merkezler olduğunu, merkezlerin amacının ise ilaç tedavisi ile birlikte rehabilitasyon ve sosyal aktivite de tedavinin bir parçası haline getirmek olduğunu ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Psikolojik hastalar, futbol turnuvasında ter döktü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Psikolojik hastalar, futbol turnuvasında ter döktü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı