Prensesle tartıştı kırbaç cezasına çarptırıldı

28 Ağustos 2012 - 13:32Son Güncelleme : 28 Ağustos 2012 - 16:05

Suudi Arabistan prensesiyle anlaşmazlık yaşayan ünlü Mısırlı tasarımcı kırbaç cezasına çarptırıldı.

Suudi hanedanından bir prenses ile ortaklık kuran Mısırlı ünlü tasarımcı, ticari bir anlaşmazlık nedeniyle çıkarıldığı mahkemede 500 kırbaç cezasına çarptırıldı.

12 Mayıs'ta cezaevine konulan Vefa'ya her hafta 50 kırbaç vuruluyor. Bugüne kadar toplam 200 defa kırbaçlanan Vefa'nın bel kemiğinde ciddi bir problem oluştuğu ve moral olarak çöktüğü belirtildi.

Mısır İnsan Hakları Örgütleri, 39 yaşındaki kadının acilen serbest bırakılması için çağrıda bulunmayı sürdürüyor.

MISIR SESSİZ

Vefa'nın annesi ise kızının savunmasını üstlenecek Suudi Arabistanlı bir avukat bile bulamadıklarını söyledi. Kızıyla görüştürülmediğini anlatan anne, "Her şeyini kaybetti ve moral olarak çöktü" diye konuştu.

Suudi Arabistan'ın Kahire Büyükelçisi nezdinde girişmlerde bulunan anne, Mısır Dışişleri Bakanlığı'nın konu hakkındaki sessizliğini eleştirdi.

İnsan hakları örgütlerinin sıklıkla eleştirdiği Suudi Arabistan'da iki milyondan fazla Mısır vatandaşı çalışıyor. Bu kişiler sistematik olarak ayrımcı muameleyle karşılaşıyor.

TECAVÜZE UĞRAYAN BİLE KIRBAÇLANIYOR

Suudi Arabistan insan hakları örgütlerinin çağrılarına rağmen kırbaç ceazasından vazgeçmiyor. Ülkede, içki içenler, iftira atanlar ve fuhuş yapanlar topluluk önünde kırbaçlanıyor.

İnsan hakları örgütleri zaman zaman tecavüz kurbanlarının da kırbaçlandığını bildiriyor. 2007 yılının Kasım ayında, adı açıklanmayan bir tecavüz kurbanı 200 kırbaç cezasına çarptırılmıştı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 22 Yorum }
 • soni milano 28.8.2012 15:49:31
  madem okadar muslumansin kadina el kaldirmanin haram oldugunu hatda allahin oldugu yerde kralligin olmadiginida bilmesi lagzim sen halkina eziyet cekdiren bir hukumetsin bence suudi arabistan yikilmali krallarinida develere emanet etmeli.
 • Erdim Sediroglu 28.8.2012 15:46:03
  Tecavüze ugrayan bile kırbaç yiyor...Bizdeki birtakım bayanların özendiği zihniyete bak.
 • gülşah ak 28.8.2012 15:45:51
  Tamam kuralları anladımda tecavüze uğrayan zavallı neden 200 kırbaç yiyor? Zaten olan olmuş telef olan ziyan olan kişi neden ceza alır.Ne bağnazlık kör beyindir bu ya
 • kübra sözen 28.8.2012 15:37:06
  nasıl bir cehalettir bu ya... okurken bile insanın kanı donuyor ticari anlaşmazlık çıktı diye dayak yemesi mi gerekiyor insanların?? bunu yapan vicdansızlar kendilerini müslüman mı sanıyor??
 • Zafer Güllük 28.8.2012 15:25:36
  Bu konuya İslamı lütfen karıştırmayalım.Orada uygulanan islam hukuku değil,İngiliz güdümlü Suudi aşiret hukukudur.İslam hukukunda "Prenses" de yoktur prensesle ters düşene kırbaçta.
 • Haluk Ziya 28.8.2012 15:22:41
  Dikkat edin bu cezalar da 3 sınıf ülke vatandaşları için geçerlidir. Sıkıyosa bi İngilizi, Fransızı kırbaçla bakalım, kraliyetini başına yıkarlar o kırbacı da sana hediye ederler Vehhabi suud efendi. Bilmem anlatabildim mi. Bunların kanunları gücü yetene, söz edemeyecek olana.
 
HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin