Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis otobüsleri kameradan izleyecek

  Hürriyet Haber
  15 Nisan 2016 - 07:22Son Güncelleme : 15 Nisan 2016 - 07:24

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EGO otobüsleri içinde yer alan kameraların, güvenlik gerekçesiyle polis tarafından takip edilebilecek hale getirileceğini ve ses kaydı alınabileceğini bildirdi.

  Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Belediye Meclisi Toplantısı'nda, meclis üyelerine, yapılacak faaliyetlerle ilgili sunum yapan Gökçek, EGO otobüslerindeki güvenlik önlemlerinin artırılacağını söyledi.

  EGO otobüslerinde bulunan araç içi kameraların, güvenlik nedeniyle polisle işbirliği yapılarak izleneceğini kaydeden Gökçek, “Polisimizle işbirliği yapacağız ve araçlarımız polis tarafından da takip edilebilecek. Ayrıca bu kameraların ses alabilecek hale getirilmesini de sağlıyoruz.” ifadesini kullandı. 

  Gökçek, ayrıca ANKAPARK’ın bu yıl kasım ayında bitirilmesinin planlandığını belirterek, "ANKAPARK, şu anda yüzde 75’lerde bitirilme oranına sahip. Muhtemelen kasım ayında açılabilir. Ancak yurt dışından gelen uzmanlar, o ayda açılmasının, ANKAPARK’ın 'ölü doğacağı' anlamına geldiğini söylüyorlar. Bu yüzden görkemli bir açılış olabilmesi için gelecek sene nisan ayında açacağız." bilgisini verdi.

  Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Osmanlı Halk Pazarı’nın 15 gün içinde, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki Mobilya Sarayı’nın ise mayıs ayında açılacağını kaydetti.

  Etiketler: ankara , ego , polis
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı