ANKARA HABERLERİ

Polatlı’da, ücretsiz ‘Sinema Günleri’ başladı

Metin ÖZDEMİR / DHA
27.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Polatlı Belediyesi tarafından ‘Ailece Sinemadayız’ sloganıyla ücretsiz olarak düzenlenen ‘Sinema Günleri’, senarist ve yönetmen Atalay Taşdiken’in katılımıyla 13 Eylül Kültür Merkezi’nde ‘Mommo Kız Kardeşim’ filmiyle başladı.

Metin ÖZDEMİR / DHA

Taşdiken, senaryosunu yazıp yönettiği filmin gösteriminden önce izleyicilerle yaptığı söyleşide, ‘Mommo Kız Kardeşim’ filminin popüler sinemanın aksine izleyicisini zeki ve akıllı sayan bir film olduğunu söyledi. Taşdiken, “Bu film, popüler sinemanın uzağında bir örnektir. Ne oyuncu kastıyla, ne hikayesiyle, ne anlatımıyla bugünkü popüler sinemanın kalıplarına uymayan bir yapıttır” dedi.
Söyleşi sonunda Belediye Başkanı Yakup Çelik, Atalay Taşdiken’e günün anısına plaket verdi. Çelik, “Yönetmenimize, buraya gelip izleyici ile buluştuğu ve bilgilendirdiği için teşekkür ediyorum. Değerli seyirciler sizlere de teşekkür ediyorum. Sinema günleri devam ediyor. Başka filmlerde dokuz gün boyunca burada birlikte olacağız” dedi.
31 Ocak Pazar günü sona erecek etkinlik boyunca, 13 Eylül Kültür Merkezi’nde, ‘Mommo Kız Kardeşim’, ‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’, ‘Reis Bey’, ‘Üç Maymun’, ‘Gönül Yarası’, ‘Gönderilmemiş Mektuplar’, ‘Umut’ ve ‘Züğürt Ağa’ filmlerinin gösterileceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Polatlı’da, ücretsiz ‘Sinema Günleri’ başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı