Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Ömer Güney hakkında her şey

22 Ocak 2013
  Binbir surat Ömer

  Fransa'da 9 Ocak'ta üç PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan Ömer Güney'le ilgili hiç bilinmeyen detaylar ortaya çıktı. Sadece Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı detaylar cinayetin kişisel nedenlerle işlenmiş olabileceği ihtimalini akıllara getirdi. PKK lideri Murat Karayılan da Ömer Güney'le ilgili bir açıklama yaparak, "Bu kişinin PKK ve PKK yönetimiyle hiçbir ilişkisi yoktur" dedi.

  Sivas Şarkışla Polattepe köyü nüfusuna kayıtlı olan Ömer Güney, Almanya’da yaşıyordu.

  BİNBİR SURAT ÖMER GÜNEY

  Göçmen bir ailenin çocuğu olan Güney, Fransa’daki ailesinden ayrı bir düzen kurmuştu.   

  ‘BİZE KARANLIK BİRİ GİBİ GELİYOR’

  Babası İsmet Güney, Paris'in  Garges-lès-Gonesse banliyösünde ikamet ederken, Ömer Güney seyrek de olsa ailesinin yanına gidip geliyordu.

  2011’de eşinden boşanan Ömer Güney, Gülay A. isimli Kızıltepe nüfusuna kayıtlı bir PKK’lı militanla aşk yaşamaya başladı.

  2012 yılının Ağustos ve Ekim ayları olmak üzere Türkiye’ye üç defa giriş çıkış yapan Ömer Güney, İstanbul’da bir süre kaldıktan sonra yeniden Almanya’ya döndü.

  Ömer Güney’in Türkiye’de herhangi bir suçu ve sabıkası görünmüyor. Daha önce Hollanda polisi tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılmış.

  Ömer Güney'in Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu üyelik formu

  SEVGİLİSİ ROJ TV MUHABİRİ
  Mutsuz bir evlilik sürdüren Güney, 2011’de eşinden boşanırken yeni bir ilişkiye başlamış.

  Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı Gülay A. ile aşk yaşamaya başlayan Güney’in bu ilişkisinin halen devam ettiği ifade ediliyor.

  Gülay A.’nın 1979 Kızıltepe doğumlu olduğu, 1998’de dağa çıkmak üzere Kandil’e gittiği ileri sürülürken 2004’te Fransa’ya geçtiği belirtiliyor.

  İŞTE ÖMER

  FRANSIZ GİZLİ SERVİSİ'NİN PKK'LI CASUSLARI

  2007’de Roj TV’de muhabirlik yapmaya başlayan Gülay A., 2009 yılında Hollanda polisi tarafından tutuklanıp serbest bırakılmış.

  Güvenilir kaynaklar, Gülay A.’nın Sakine Cansız’la kişisel anlaşmazlık içinde olduğunu ve Ömer Güney’in sevdiği kadınla, örgütteki lideri arasında çelişkili bir durum yaşadığını söylüyor.

  KARAYILAN: ÜYEMİZ DEĞİLDİR
  PKK’nın Kuzey Irak’taki önde gelen isimlerinden Murat Karayılan da PKK’nın Avrupa’da bu tarzda üye alma durumu olmadığını Ömer Güney’i kendileri gibi Avrupa’daki yöneticilerinin de tanımadığını, Avrupa’daki Kürt kurum ve derneklerinin topluma açık olduğunu söyledi.

  Doğan Haber Ajansı'nın aktardığına göre Karayılan, Kürt, Türk, Arap ve her milletten kişilerin bu kurumlar ortamına rahat gelip gittiklerini anlatırken şöyle dedi:

  "Yaptığımız ilk araştırmalara göre, Ömer Güney adındaki kişi de oradaki bir Kürt derneğine gidip gelen, zaman zaman bazı kitlesel-barışçıl eylemlere katılan bir kişidir. Bu düzeyde çok sayıda kişi bulunmaktadır, ancak bunlar partimizin üyesi değildirler. Henüz PKK sempatizanı bile sayılamayacak bir kişiye 'üyedir' demek çok yanlıştır. Eğer kendisi böyle yanlış bir bilgi vermişse, o zaman kasıtlıdır ve daha fazla üzerinde durmak gerekmektedir. Bu yanlış bilgi Savcılık'ın yaptığı açıklamada ifade ettiği diğer detaylarla birlikte ele alındığında bu kişinin durumunun daha ciddi olduğu açığa çıkmaktadır. Askeri eğitim görmeyen bir kişinin bu kadar profesyonel bir cinayeti işlemesi mümkün değildir. Bu durumda ya söz konusu kişi oldukça eğitilmiş bir kişidir ya da cinayete katılan başka profesyonel kişiler vardır. Bu nedenle üzerinde iyi durmak ve olayın tüm boyutlarını açığa çıkarmak büyük önem taşımaktadır. Kesinlikle bu kişinin PKK ve PKK yönetimiyle hiçbir ilişkisi yoktur. Mevcut bilgilere göre, bu kişinin dışarıdan sızdırılmış ve 2 yıldan beri çalıştırılan görevli bir kişi olma ihtimali yüksektir. Hareketimizin derin bir komployla karşı karşıya olduğu açıkça ortadadır. Mevcut bilgilere göre bu kişinin hangi düzeyde olaya karışıp karışmadığı hakkında kesin bir şey belirtecek durumda değiliz ancak Fransız yargısından beklentimiz olayın peşini bırakmaması ve bu olayın arkasındaki güçleri açığa çıkarmasıdır. Şimdiye kadar Türk devletinin lider kadrolarımızı tasfiye etmek amacıyla içimize gönderdiği ve gelip bir üye gibi katılım yapan onlarca kişiyi açığa çıkardık ve bunların bazılarını kamuoyuna da açıkladık. Türk devletinin dışarıdan yönelimlerle sonuç alamadığı için içeriye ajan sızdırarak sonuç alma taktiğini geliştirdiğini iyi biliyoruz."

  TÜRKİYE’DEN PARİS SUİKASTIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

  “ONUN BEYNİNDE TÜMÖR VAR”

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/01/2013 - 21:40
  FRANSA GERÇEK KATİLİ BULAMAZ İSE BİRİNİN ÜZERİNE YIKACAK . İŞTE KATİLLER DİYECEK GEREKEN CEZAYI VERECEK. FRANSAYA GÖRE KARANLIK BİRİYMİŞ AYDINLIĞA ÇIKARSIN BÜTÜN DÜNYA GÖRSÜN. FRANSA DAHA ÇOK ARAŞTIRACAK ŞU AN YAPTIĞI HESAPLAR NET DEĞİL BELKE GÖR ÇOK DEĞİŞECEK . BU KATİLİ BULMASI ŞART .
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/01/2013 - 19:20
  Bu tip insanlar AB lilere nedense cekici gelmekte ve her turlu kolayligi saglamaktalar. Tabiki kendi cikarlari Turkiye de terorun devam etmesi, Turkiye nin ilerlemesini, buyumesini hatta AB ye almamak icin bu caniler uzerinden insan haklari bahanesi suruyorlar. Kendi ulkelerinde teror yok nasilsa...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/01/2013 - 18:21
  M.Ali Ağca,Ogün samast ve diğer tetikçi olarak kullanılanlara bakın,hepsi akıl sağlığı bozuk ve kullanılmaya çok uygun kişilik profilleri..Bu şahısta bir yabancı istihbart örgütü tarafından kullanıldı..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/01/2013 - 17:51
  FRANSA PKK'LI OLDUĞUNU AÇIKLIYOR,SANKİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AKKAŞIK KARAYILAN YOK BİZDEN DEĞİL DİYOR,TÜRKLERİ KARIŞTIRMAYIN SİZ KENDİ ARANIZDA HALLEDİN PKK'LI MI YOKSA AVRUPA DERİN GÜÇLERİNE Mİ AİT ANLAŞIN BİR KARARA VARIN MERTÇE DÜRÜSTÇE AÇIKLAYIN KİM DÜZENLEDİ BU SUİKASTI ONUN BUNUN ÜZERİNE ATMAYIN.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/01/2013 - 17:33
  Ne yazık ki Fransız siyasetçileri böyle adamları pek bir sever. Turisti, entelimizi vize kapısında inletir.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/01/2013 - 17:07
  Kişisel sebeplerle öldürdü! buna kim inanır.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding