Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Türkiye'ye sığınan motosikletli komutan muamması

Uğur ERGAN / ANKARA
29 Aralık 2012
  Türkiye'ye sığınan motosikletli komutan muamması

  Suriye’de bazı muhalif güçler ile New York Times’ın ortaya attığı “Suriye’de polis gücünün başı Tümgeneral Cesim El-Şelal firar ederek Türkiye’ye sığındı” iddiası Türk yetkililer tarafından doğrulanmadı.

  Hürriyet’e bilgi veren dışişleri kaynakları, aynı isimli bir askerin Türkiye’ye sığındığını belirterek, şu bilgiyi verdi:

  RÜTBESİ FARKLI
  “İsmi aynı ama bu askerin rütbesi tümgeneral değil albay. Polis gücünün başında olduğuna dair henüz bir bilgi yok. New York Times’ta bu kişinin motosikletle dört saat süren tehlikeli bir yolculuk sonrası Türkiye’ye geldiği belirtiliyor. Henüz böyle bir bilgiye ulaşmış değiliz. Suriye Ordusu aleyhine konuşan kişinin kim olduğu araştırılıyor. Albay Cesim El-Şelal’le ilgili verebileceğimiz tek sağlıklı bilgi Cilvegözü’nden Türkiye’ye giriş yaptığı ve Suriyeli asker mültecilerin kaldığı Apaydın Kampı’na yerleştiğidir.”

  MUHALİF KOMUTAN TEPKİLİ
  Cesim El-Şelal isimli kişinin durumunda bir tuhaflık olduğunu Hama’daki muhalif komutan Adnan Dayoub da önceki gün dile getirmişti.

  Dayoub, “Bu kişinin öne sürüldüğü gibi bir yetkiye sahip olup olmadığı belli değil. Tepeden tırnağa pisliğe bulaşmış birisi. Kendisini kahraman gibi göstermek istiyor” diyerek, El-Şelal’a tepki göstermişti.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/12/2012 - 16:12
  Suriye ile ilgili haberlerde ciddi bilgi kirliligi oldugu defalarca ispatlandi. Bu adam ordudan firar ettigi zaman, bakin bir general daha vicdan yapip Esad'i terk etti diyen yandaslar nedense boyle haberleri pas geciyorlar. Askeri uniforma giymis herkese kirmizi hali seren yetkililerimiz sagolsun!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/12/2012 - 15:27
  Bu vatan hainleri niye sürekli bize yerleşiyor?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/12/2012 - 12:27
  adam sokaktan bulduğu üniformayı giyip bizim sınırdan içeri girmiştir. kahraman gibi karşılanmak ilgi görmek için.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding