Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Ege’de göçmen dramı: 18 ölü

Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
15 Aralık 2012
  Ölüme yolculuk

  Ege’de yeni bir insanlık dramı yaşandı. Yunan Sahil Muhafaza güçleri, şu ana kadar Midilli adası açıklarında 18 kaçak göçmenin cansız bedenine ulaştı, dokuz kaçak göçmen ise halen kayıp.

  Yunan Sahil Muhafaza Güçleri, Cuma günü Midilli adasının Thermio sahili açıklarında dalgalarla boğuşan bir kaçak göçmeni kurtardı.

  Kurtarılan 20 yaşındaki kaçak göçmen ifadesinde Türkiye’den Yunanistan’a gelmek üzere Perşembe gece yarısından sonra 28 kişinin küçük tekneye bindirildiklerini, bir saat sonra ise kötü hava şartları yüzünden teknenin battığını söyledi.

  Teknedeki herkesin Iraklı olduğunu ve kaçakçılara adam başı 2 bin dolar ödediklerini belirten göçmenin ifadeleri üzerine alarm durumuna geçen Yunan Sahil Muhafaza güçleri Midilli adası açıklarındaki aramalarda 18 kişinin cesedine ulaştı.

  Kayıp oldukları sanılan dokuz kaçak göçmenin bulunmasına yönelik arama çalışmaları sürdürülüyor. Kazanın üzerinden iki gün geçmesi nedeniyle kayıpların canlı bulunmaları ihtimali çok zayıf.

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  16/12/2012 - 2:06
  @june bug Ben 12 yildir Avrupada yasiyorum,her sene fakirlesiyor,sokaklarda artik ayakkabisi bile olmayan evsiz AB vatandaslari dolasirken gocmenler nasil olsunda burada is guc sahibi olup hayat kursun.Buralarda artik ben ve benim gibi geri donmeyi planlayan bir cok Turk var.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  16/12/2012 - 0:18
  ülkemize gelen asyalı ve arap ile afrikalı turistlere abdlerinde oldugu gibi vizesiz almamamız gerekiyor nedense yurdumuz kaçak göçmenlerin cirit attıgı ülke haline geldi çünkü bir kısmı türkiyeyi avrupaya açılan bir kapı vazifesi olarak görmekte bir kısmı ise ucuz işçi olarak yurdumuzda çalışmakta
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/12/2012 - 21:47
  ROYAL GOLDEN, hicbir kacak gocmen Yunanistan'a gitmiyor,Yunanistan Avrupaya geciste bir basamak onlar icin o kadar. Bu zavallilar sonunda Avrupa ulkelerinden birine siginip,vatandaslik hakki ariyorlar. Yani Yunanistanda bisey yok,bunlarin hedefi de Yunanistan degil zaten.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/12/2012 - 20:26
  Kim bilir yola çıkarken aileleri ile ne hayalleri kurarak vedalaşmışlar, geride çocukları,, kardeşleri, köyleri . Belkide o kurtuluş umutları olan 2000 doları biriktirmek için kaç ay ya da yıl çalıştılar. Ölenlerin sayısı 30-40 da olsa onlar kimsesizlerdir ve küçük haberler dir. Acı.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/12/2012 - 19:31
  yaw su yunanistanda ne var anlamak mumkun degil,yunanistan krizde zaten AB ninde acliktan nefesi kokuyor!!! birde ustune para verip oralara gitmeye calisiyor.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding