Ege Haberleri

EGE

  Pilates hocaları yetişiyor

  Hürriyet Haber
  02.08.2014 - 01:12 | Son Güncelleme: 01.08.2014 - 11:50

  PİLATES sporunu geliştirmek, yeni sporcular ve antrenörler yetiştirmek için İzmir'deki çalışmalarını da hızlandıran Türkiye Jimnastik Federasyonu, Karşıyaka'yı pilot bölge ilan etti. Son 15 günde açılan kurslara katılan 400 kişi, pilates antrenörü sertifikasını alabilmek için ter döktü.

  Türkiye Cimnastik Federasyonu'nun Karşıyaka Belediyesi'nin destekleriyle ilçede başlattığı "Pilates Antrenörlüğü Kursu" büyük ilgi gördü. Ulusal eğitim projesinin pilot bölgesi olan Karşıyaka'da açılan kurslara 400'ün üzerinde başvuru yapıldı. Bu başvurular arasından seçilen ilk 50 kişilik grubun eğitimleri, geçen hafta Karşıyaka Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. İkinci 50 kişilik grubun eğitimleri ise önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Yoğun ilgi nedeniyle bu ay içerisinde üçüncü etap kursiyerler için de eğitim kursları başlatılacak.

  FEDERASYON ONAYLI BELGE

  Kurs boyunca her katılımcıya uluslararası standartlarda pilates eğitimi verilecek. Günde 8 saat çalışarak; 6 gün teorik, 6 gün de uygulamalı eğitim alacak olan katılımcılar, kurs sonunda sınava tabi tutulacak. Sınavı başarıyla geçenler, Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından onaylanmış "1. Kademe Pilates Antrenörü" belgesi almaya hak kazanacak. Bu belgeye sahip olan pilatesçiler her merkezde eğitmen olarak görev alabilecek ve kendi pilates salonlarını açabilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı