GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Paris'teki terör saldırıları

AA / İbrahim ÖZDEMİR
16.01.2015 - 17:07Son Güncelleme : 16.01.2015 - 17:08

- Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane Şubesi, cuma namazının ardından basın açıklaması yaparak Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının ardından İslam ülkelerine yönelik tepkiyi protesto etti

AA / İbrahim ÖZDEMİR

GÜMÜŞHANE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane Şubesi, Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının ardından İslam ülkelerine yönelik tepkiyi protesto etti.

Merkez Kemaliye Camisi önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan Şube Başkanı Naci Şenel, Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisi ve çalışanlarına yapılan saldırıya yönelik tepkilerin sürdüğünü belirtti.

"Bu olaya gösterilen ilk tepkilerin derli toplu bir düşüncenin yansıması olmasını zaten beklemiyorduk ancak saldırının ardından ısrarla İslama ve Müslümanlara dil uzatmak sistemli bir propagandadır" diyen Şenel, 11 Eylül saldırılarının ardından batıda oluşturulan İslam terörü imgesinin, bu topraklarda yaşayan kalem ve kanaat sahipleri tarafından dillendirilmesinin aymazlık olduğunu iddia etti.

Şenel, 11 Eylül saldırılarının Endonezya'dan Fas'a enerji kaynaklarının ve enerji nakil yollarının bulunduğu İslam coğrafyasını dizayn etmek üzere tertiplendiğinin gün gibi aşikar olduğunu ileari sürerek, şöyle devam etti:

"Bizim Charlie Hebdo dergisinin çizgisini tasvip etmemiz de, Peygamberimize ve İslam'a yönelik çirkin yaklaşımlarını düşünce özgürlüğü olarak değerlendirmemiz de mümkün değildir. Her zaman ve mekanda Peygamberimize ve İslam'a yapılan çirkin saldırıları en ağır şekilde eleştirmeye ve bunu en hafif tabirle haddini bilmeme olarak nitelendirmeye devam edeceğiz. Bu tavırdan geri adım atmamız ve yapılan edepsizliği hoşgörü kapsamına almamız söz konusu bile olamaz."

Şenel, Türkiye'de bir kısım medya kuruluşlarının, ABD, İngiltere, Fransa ve İsrail'in İslam coğrafyasını kan gölüne dönüştürmelerini basın özgürlüğü kapsamında değerlendirebilecek kadar alçaldığını öne sürerek, "Bu eğer sistemli bir tepki ise kendi coğrafyalarının mazlum halklarına ihanet etmektir, yaptıkları sistemli bir tepki değil de duygusal bir yaklaşım ise içinde bulundukları kafa karışıklığının resmidir" ifadelerini kullandı.

Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak hiçbir terör olayını tasvip etmediklerini kaydeden Şenel, "Tüm çirkefliğine ve çirkinliğine rağmen Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı da tasvip etmiyoruz. Çatışma ve kaos ortamının tek kazananın ırkçı emperyalizm olduğunu mütemadiyen dile getiriyoruz. Terörü bitirecek sürecin ABD, AB ve İsrail ile kol kola Paris'te yürümekten değil, D-8 ülkelerinin ve dünyanın tüm mazlum ülkelerinin liderleriyle aynı safta emperyalizme karşı İstanbul'da yürümekten geçtiğine inanıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Paris'teki terör saldırıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 17 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Paris'teki terör saldırıları haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
  GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:03
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:50
  • Akşam
   18:27
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı