İZMİR HABERLERİ

Paramedik ve Çocuk Gelişimi bölümleri tanıtıldı

AA / Ayşe Akyüz
25.02.2016 - 19:18Son Güncelleme :

- Ege Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda açılan yeni lisans bölümlerinin tanıtımı yapıldı

Paramedik ve Çocuk Gelişimi bölümleri tanıtıldı
AA / Ayşe Akyüz

izmir (AA) - Ege üniversite (EÜ) Sağlık Yüksekokulu Konferas Salonunda düzenlenen panelde, üniversitenin Sağlık Meslek Yüksekokulunda açılan yeni lisans bölümlerinin tanıtımı yapıldı.

Panelde konuşan Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aynur Türeyen, "642 mezun verdikten sonra tartışmaların odağı haline gelen okulumuz kapanıp kapanmayacağına son noktayı bu panelde netlik kazanacak. Önümüzdeki dönemde çocuk gelişimi bölümümüz için ilk öğrencilerimizi almaya başlayacağız. Panelimizde bu mezunların nasıl yetiştiği, nelere hizmet edeceği ve nerelerde çalışabilecekleri konusunda bilgi vereceğiz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, üniversitenin ilçeye büyük katkıları olduğunu belirterek, "Küçük Menderes Üniversitesinin temelini attığımız günleri temenni ediyoruz. Üniversiteliler bu kente kültür ve fikir alışverişini getirecektir. Bu benim çok önemlidir” diye konuştu.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, üniversite olarak çok iyi eğitimin yanında araştırmalarıyla da öne çıktıklarını belirterek, "Ege Üniversitesi olarak 70 bini geçen 60 yılık bir aileyiz. İstediğimiz eğitim kenti yaratmaktır. Ödemiş için Aynur Hocam ve Agah Hocamın katkılarıyla paramedik bölümünü senatomuzdan geçirdik. Hocalarımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Paramedik ve Çocuk Gelişimi bölümüyle ilgili katılımcılara slayt eşliğinde bilgi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Paramedik ve Çocuk Gelişimi bölümleri tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 19 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Paramedik ve Çocuk Gelişimi bölümleri tanıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı