ANTALYA HABERLERİ

Özgür, Kumluca’da Ki Dere Islah Çalışmalarını İnceledi

IHA
08 Ekim 2015 - 11:25Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 11:26

DEVLET SU İŞLERİ 13. BÖLGE MÜDÜRÜ TURGAY ÖZGÜR, KUMLUCADA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Kumluca ilçesinde devam eden dere ıslah çalışmalarını inceledi.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür beraberindeki Bölge Müdür Yardımcıları Özhan Erdanışman, Köksal Buğra Çelik, Şube Müdürleri ile birlikte Kumluca ilçesinde devam eden dere ıslah çalışmalarını inceledi. Bölge Müdürü Özgür ve beraberinde ki heyet ilk olarak Kumluca Adrasan Baymak Deresinde yapımı tamamlanan tersip bendinin yapıldığı alanda inceleme yaptı, ardından Kumluca Akmaz Yapraklı Dereleri Taşkın Koruma işi kapsamında ıslah çalışmaları devam eden Üleşik deresinde ve Kumluca Gavur Deresinde devam eden çalışmaları inceledi.
İncelemelerinin ardından Özgür, “Kumluca İlçemizde Akmaz Yapraklı Dereleri Taşkın Koruma İnşaatı işi kapsamında ki Baymak Deresi üzerinde ve Göl-Su kapsamında olan 1 adet betonarme tersip bendi imalatı tamamlandı. Diğer taraftan yine aynı iş kapsamında Üleşik Deresi’nde ıslah çalışmalarımızın yüzde 75’ini tamamlandı. Ayrıca dere güzergâhı üzerinde 2 adet betornarme menfez imalatı bitirilmiş olup, 2 adet daha betonarme menfez ile kavşut yapısı imalatı yapılacak” dedi.
Gavur Deresi Taşkın Koruma İnşaatı hakkında da bilgi veren Özgür, “410 metre taban beton kaplaması yapılmış ve hasar görmüş olan 8 ano betonarme perde duvar imalatı tamamlandı. Gavur deresinde ki ıslah çalışmalarımızın da yüzde 60‘lık kısmını tamamlandı. Kumluca’da bu ıslah çalışmalarımız tamamlandığında olası taşkın riskini minumum seviyeye indirerek, vatandaşımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması noktasında çok büyük katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Özgür, Kumluca’da Ki Dere Islah Çalışmalarını İnceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özgür, Kumluca’da Ki Dere Islah Çalışmalarını İnceledi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:52
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı