ANTALYA HABERLERİ

Özgür, Kapıçay Ve Adrasan Gölet İnşaatlarını İnceledi

IHA
12.10.2015 - 10:21Son Güncelleme : 12.10.2015 - 10:22

DEVLET SU İŞLERİ 13. BÖLGE MÜDÜRÜ TURKAY ÖZGÜR, FİNİKE KAPIÇAY VE KUMLUCA ADRASAN GÖLET İNŞAATLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Kapıçay ve Adrasan gölet inşaatlarını inceledi.
DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Özhan Erdanışman, Köksal Buğra Çelik, Şube Müdürleri ve Kontrollük teşkilatı ile birlikte Kumluca Adrasan Göleti ve Sulaması ile Finike Kapıçay Göleti ve Sulaması inşaatlarında incelemelerde bulundu. İlk olarak Kumluca Adrasan Göleti ve Sulaması inşaatında inceleme yapan Bölge Müdürü Özgür, ardından Finike ilçesine geçerek Gökbük Köyü Başgöz Çayı üzerinde inşaatı devam eden Kapıçay Göleti ve Kumluca Adrasan Göleti inşaatlarında incelemelerde bulundu.
İncelemelerinin ardından Bölge Müdürü Turkay Özgür, “Bugün teknik ekibimiz ile birlikte Kumluca Adrasan ve Finike Kapıçay Gölet inşaatlarımızda inceleme de bulunduk. Adrasan Gölet inşaatımızda Gövdede kaya dolgu imalatının, perde ve kapak enjeksiyon imalatlarının Fen ve Sanat kaidelerine uygun olarak devam ettiğini müşahede ettik. Adrasan Göleti ve Sulaması inşaatımız tamamlandığında bu bölgede ki 6 bin dekar brüt (5 bin 400 dekar net) tarım alanı borulu sistemle sulanacaktır” dedi.
Finike Kapıçay Göleti çalışmaları ile ilgilide Özgür, “Finike Kapıçay Göleti’nde Gövde Sol sahil sıyırma kazısı büyük oranda tamamlandı. Sağ sahil sıyırma kazısına başlandı. Sol sahil beton kaplama imalatına ait sıyırma kazısı ise devam ediyor. Sağ sahil ENH deplaresinin tamamlanarak, rölekasyon yoluna başlanıldı. Finike Kapıçay Göleti ile 18 bin 700 dekar tarım arazisinin sulama suyu ihtiyacı karşılanacak ve 1,00 MW Kurulu gücündeki santral ile yıllık 4,87 GWh/yıl enerji üretilerek ülke ekonomisine katkı sağlanacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Özgür, Kapıçay Ve Adrasan Gölet İnşaatlarını İnceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özgür, Kapıçay Ve Adrasan Gölet İnşaatlarını İnceledi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı