İZMİR HABERLERİ

Özel çocuklar için güzel şeyler oluyor

DHA
17.05.2016 - 09:32Son Güncelleme :

Özel çocuklar için güzel şeyler oluyor

DHA

İZMİR'deki Namık Kemal Anadolu Lisesi'nde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) ve üstün zekalı çocukların eğitimi, tanılanması ile ilgili bir seminer düzenlendi.

Çeşme Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, Engelliler Haftası'nda Konak Namık Kemal Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) ve üstün zekalı çocukların eğitimi ve tanılanması sürecine ışık tutan, İzmir Disleksi Derneği'nin de davetli olduğu seminere aileler büyük ilgi gösterdi. Seminere Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ve Üstün Zekalıların Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Yard. Doç. Dr. Burak Karabey, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihinsel Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr. Ayşe Dolunay Sarıca, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazlı Burcu Özbaran konuşmacı olarak katıldı.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Özel çocuklar için güzel şeyler oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2016 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel çocuklar için güzel şeyler oluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı