İSTANBUL HABERLERİ

MERKEZ HABERLERİ

“Osmanlı Filistin’i 12 çavuş ile yönetti”

DHA
15.06.2017 - 16:52Son Güncelleme : 15.06.2017 - 16:52
DHA

İSTANBUL, (DHA) - Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’ndaki söyleşide konuşan  tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Osmanlının üç kıtayı 622 yıl adaletle yönettiğini belirterek, “Osmanlı, 12 Osmanlı çavuşu ile koca Filistin’i idare etmişti” diye konuştu.

Bağcılar Belediyesi'nin Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen söyleşi programına katılan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Batı’nın ülkemize romanları ve film sektörüyle girdiğini belirterek uyarılarda bulundu. Prof. Şimşirgil, “Önümüze getirilen bu tür şeylere karşı seçici olalım. Terörle mücadele eden polislerimize ve askerlerimize dua edelim. Onları babamız, ağabeyimiz gibi bilelim” dedi. 

“FATİH SULTAN MEHMET’İ ÖRNEK ALIN”

Gençlere de hitap eden Prof. Şimşirgil, 12-13 yaşındakilerin sorumluluk alabileceğini belirtti. Osmanlı Devleti’nin 5 yaşında başlattığı eğitimi 11 yaşına kadar verdiğini de kaydeden Şimşirgil, “İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet, 11 yaşında Manisa Valiliği yaptı. Onu örnek alın” dedi.

Günümüzde hala batılıların ülkemiz üzerinde oyunlar oynadığına da dikkat çeken Prof. Şimşirgil, son 40 yıldır da planlarını uygulamaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“15 Temmuz darbe girişiminde milletin sokağa çıkıp iki adım atması Batı’nın tüm oyununu bitirdi. Batı yeksan oldu. Bu, tüm Avrupa’ya karşı kazanılmış bir zaferdir. Savaş hala şiddetli sürmektedir. Katar’a yapılan oyunlar bize dönecek oyunlardır. Sıkıntılı oyunlar. Önce bizi İran ile kapıştırmak istediler ancak başaramadılar. Başka ülkelerle kapıştırmak istiyorlar. Bazı İslam ülkeleri batının uşağı olmuş.İsrail’e karşı birlik olamıyorlar. Asla korkmayalım. Bu millet bir ve beraber olursa kimse yıkamaz.”

(FOTOĞRAF)

Etiketler:
  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı