OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Osmaniye'de 30 perakende satış elemanı işbaşı yapacak

DHA
27.06.2018 - 11:55Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye genelinde hizmet veren bir market zinciri arasında düzenlenecek İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 30 kişi istihdam edilecek.
Perakende Satış Elemanı mesleğinde Osmaniye merkez, Kadirli ve Düziçi ilçelerinde bulunan marketlerde işbaşı yapacak programa, engelli vatandaşlar da alınacak. Katılımcıları belirlemek üzere yapılan mülakatlar, Osmaniye İŞKUR hizmet binasında yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği mülakatlara 300  kişi katıldı. Market yetkilileri ile İş ve Meslek Danışmanı İsmail Hakkı Cumhur tarafından yapılan değerlendirme, yoğun katılım nedeniyle bir gün sürdü.
Program hakkında bilgi veren Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu,  işbaşı eğitim programının önemine değinerek, "Program sayesinde,  işsiz gençlerimiz işyerinde pratik yaparak deneyim  kazanacak, işverenlerimiz  ise  işe yerleştireceği personeli işbaşında görüp tanıyarak seçme imkanı  bulacak" dedi.
Hacı Akkoyunlu, program katılımcılarına ödenen ücretlerinin yanı sıra İş Kazası ve Meslek Hastalığı ile Genel Sağlık Sigortası primlerinin de İŞKUR tarafından karşılandığını belirterek katılımcıların sağlık hizmetlerinden de faydalanabileceğini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Osmaniye'de 30 perakende satış elemanı işbaşı yapacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı