OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

DHA
15.05.2018 - 15:10Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi 2017 - 2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Karacaoğlan Yerleşkesi'ndeki stadyumunda gerçekleştirildi.

Mezunların geçit töreni ile başlayan törenin devamında saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  Törende konuşan Osmaniye Kokut Ata Üniversitesi Mezunları Derneği (OKÜMDER) Basın Sözcüsü Nihal Büyükköşger, mezun olan tüm öğrencilere hayatlarında başarılar diledi. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ise yaptığı konuşmada, üniversitenin kurulduğu günden bu yana kaydettiği aşamalar hakkında detaylı bilgi vererek, OKÜ’nün bugüne kadar 13 bin 912 ön lisans, 2498 lisans, 316 yüksek lisans ve 7 doktora mezunu verdiğini söyledi. Sözlerinin devamında öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Murat Türk, "Türkiye’mizin sizlere ve birikiminize ihtiyacı var. Yolunuz, alnınız ve bahtınız açık olsun" dedi. Törende Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu'da birer konuşma yaparak, öğrencilere başarılar dilediler.
Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise, tüm öğrencileri tebrik ederek "Mezuniyet, mutlu bir son olmakla birlikte hayata atılan yeni bir adım, yeni bir başlangıçtır. Bugünden itibaren üstleneceğiniz görevin ağır sorumluluğunu omuzlarınızda hissetmeye başlayacaksınız. Ancak, siz tüm bu zorlukları aşabilecek bir güç ve potansiyele sahipsiniz. Bu yolda azimle, inanç ve güvenle yürüyünüz. Sizler için fedakârlık yapan ailelerinize, size bir harf öğretebilmek için çalışan hocalarınıza ve kaliteli bir eğitimi güvenle almanızı sağlayıp gelecekte sizden çok şey bekleyen ülkenize faydalı birer insan olmak için çok çalışın. Çünkü Türkiye'nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan siz gençlerimizin omuzları üzerindedir. Bu nedenle sizlerin, tarihimizden aldığınız ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacağınızdan asla şüphem yoktur. Bu duygularla bir kez daha mezuniyetinizi kutluyor, yolunuz bahtınız açık olsun diyor, başta aileleriniz olmak üzere bütün hocalarıma en kalbi muhabbetlerimi sunarak sizleri Allah’a emanet ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından OKÜ Fakülteleri ve Meslek Yüksekokullarından, tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olan öğrenciler ile öğrenim hayatları boyunca sosyal, kültürel ve sportif alanda OKÜ’yü temsil eden öğrencilere, başarı belgeleri verildi. Daha sonra okul birincileri mezuniyet kütüğüne plaket çaktılar.
Törenin sonunda, Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve Doç. Dr. Ruhi Ersoy ile protokol mensuplarının öğrencilerin coşkusuna ortak olduğu kep atma töreni gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı