OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye’de Sağlık Çalışanları Terör Olaylarını Lanetledi

IHA
28.10.2015 - 14:33Son Güncelleme :

OSMANİYE'DEKİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI DEVLET HASTANESİ BAHÇESİNDE YAPTIKLARI AÇIKLAMA İLE TERÖR OLAYLARINI LANETLEDİ.

IHA

Osmaniye’de ülke genelinde sağlık personeline ve hastanelere yapılan terör saldırıları lanetlendi.
Osmaniye Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen basın açıklamasına İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Cingöz, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Alper Latif Boz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Cem Uraldı ve sağlık çalışanları katıldı.
Basın açıklamasını yapan Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Cuma Korkmaz, “Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmeti sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız; Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız ise alıkonuldu. Ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi ve sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanesi bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz” dedi.
Tek amaçlarının hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kalmasını asla kabul edemediklerini ifade eden Korkmaz, konuşmasına şöyle devam etti:
“Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiç bir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye’de Sağlık Çalışanları Terör Olaylarını Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye’de Sağlık Çalışanları Terör Olaylarını Lanetledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı