ÇORUM HABERLERİ

Osmancık'ta 53. Kütüphane Haftası kutlandı

DHA
29.03.2017 - 10:27Son Güncelleme :
DHA

Mustafa ULUSOY/OSMANCIK (Çorum), (DHA) - ÇORUM'un Osmancık İlçesi'nde 53'ncü Kütüphane Haftası Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla kutlandı.

Çorum'un Osmancık İlçesi'nde 53'ncü Kütüphane Haftası nedeniyle Belediye Kültür Merkezi’nde kutlama etkinliği düzenlendi. Osmancık Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programa Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Emniyet Müdürü Adem Yüce, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.Sunuculuğunu Osmancık Ortaokulu Öğretmeni Zuhal Bülbül’ün yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Kaymakam Vekili Zaman yaparak, "Kütüphane birçok ülkede şehrin en güzel binalarında oluşuyor. Yurt dışında birçok ülkede şehrin en güzel binaları sorulduğunda kütüphaneler gösterilir. Maalesef ülkemizde bu konuda sıkıntılarımız var. Ülkemizde olduğu kadar Osmancık’ta da kütüphanelere yeterinde önem verilmiyor. Osmancık’ta da var olan bu sıkıntının Belediye Başkanımız ve diğer kurum müdürlerimiz tarafından dikkate alınmasını ve Osmancık’a güzel bir kütüphane kazandırılmasını temenni ediyorum. Yabancı ülkelere baktığımızda Japonya’da yılda kişi başına okunan kitap sayısı otuz iken Türkiye’de 6 kişiye bir kitap düşüyor. Bu neden le başta kurum amirlerimiz, öğretmenlerimiz okuma kabiliyetine eğilmeli ve bu konuda herkes birbirini etkilemelidir. Kötü alışkanlıklar çabuk kavranırken maalesef okuma alışkanlığını birbirimize atlatamıyoruz. Sayın Valimizde kütüphaneler konusunda ciddi çalışmalar yapılması için adımlar atıyor. Bugün basılan bir kitap bir ay içerisinde tüm kütüphanelere dağıtılıyor. Kütüphanelere sık sık uğrayalım. En çok uğradığımız mekânlarda biri olsun. Kütüphaneler bir okul gibi bir ibadet yeri gibi önemli bir mekândır. Yazarın söylediği gibi kitap okumak geçmişteki en güzel insanlarla sohbet etmek gibidir. Kitap okuduğunuzda bir süre sonra okuduğumuz kitabın yazarı ile sohbet ettiğinizi hissedeceksiniz. Sadece kitap okuduğu için üniversiteyi kazanan bir kişiyim. Dershaneye gitmedim. Sadece kitaplar okudum. Bunu da anlatmaktan gurur duyuyorum. Bunu da herkese tavsiye ediyorum” dedi.Konuşmaların sonunda İlçe Kütüphanesi'nde en çok kitap okuyan öğrenciler Abdulbaki Ünal, Mustafa Kemal Eken ve Şeyma Daştanbek’e, en çok kitap okuyan daire amirleri Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şenay Aksan’a, Tapu Müdürü Zekai Karaca’ya, İlçe Spor Müdürü Abdullah Küçükgöz’e, basın mensupları Mustafa Ulusoy, İsmail Kabakdere, Selma Çetindere, Özkan Özçelik, Emrah Akıllı’ya ve 12 Mart İstiklal Marşı' ın Kabulü programında görev alan İmamhatip Ortaokulu öğrencilerine kitap hediye edildi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Osmancık'ta 53. Kütüphane Haftası kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmancık'ta 53. Kütüphane Haftası kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı