Çukurova Haberleri

  Oryantiring de 41 sporcu

  dha
  29.02.2016 - 11:51 | Son Güncelleme:

  ADANA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Adana Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri Okullararası Gençler Oryantiring İl Birinciliği tamamlandı.

  Oryantiring Federasyonu Adana İl Temsilcisi Harun Uz, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Çamlığı’nda yağmur altında gerçekleştirilen yarışlara değişik okullardan 17 kız, 24 erkek toplam 41 sporcunun katıldığını söyledi.

  Öğrencilerin ağır parkurda yarıştıklarını, buna rağmen hiçbir sakatlık yaşanmadığının altını çizen Uz, "Son yıllarda her yaş grubu tarafından büyük ilgi gören oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilen oryantiringde Adana’da hayli başarılı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Okullararası Gençler kız ve erkek Oryantiring müsabakasına katılan ve yağmur altında ağır koşullarda yarışan 41 sporcu gönlümüzde birinci olmuşlardır. Öğrenci, özveriyle görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri ve diğer emeği geçenleri kutluyorum. Bu konuda bizlere destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ve diğer yetkililere teşekkür ederiz" dedi.

  FERDİ VE TAKIM SIRALAMASINDA DERECEYE GİRENLER  Okullararası Gençler Oryantiring müsabakasında ferdi ve takım halinde dereceye giren okullar şöyle:

  Genç Kızlar Takım: 1. Özel Burç Üçgül Anadolu Lisesi, 2. İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

  Genç Erkekler Takım: 1. İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Özel Burç Vural Anadolu Lisesi 3. Adana Erkek Lisesi (SEYHAN)

  Genç Kızlar Ferdi:

  1. Bengisu Takkin (Özel Burç Üçgül Anadolu Lises)

  2. Şeyma Eyi (Özel Burç Üçgül Anadolu Lisesi)

  3. Hande Oran ( Özel Burç Üçgül Anadolu Lisesi

  4. Yeliz Nazife Kaya (İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

  5. Hürü Didem Karaaslan (İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

  Genç Erkekler Ferdi:

  1. Muhammet Mustafa Eroğlu (İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

  2. Enes Taha Kuş (İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

  3. Abdullah Fettah (50. Yıl Anadolu Lisesi )

  4. Musa Furkan Zenbilci (Özel Burç Vural Anadolu Lisesi )

  5. Furkan Tepe (Adana Erkek Lisesi )

  Etiketler: yarışmacı

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı