MUĞLA HABERLERİ

Ortaokul öğrencileri, yaptıkları dini mabet maketlerini sergiledi

AA / Burak Alper Kuş
25.02.2016 - 15:16Son Güncelleme :
AA / Burak Alper Kuş

MUĞLA (AA) - Yatağan İmam Hatip Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulunda okuyan öğrenciler, din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin proje ödevinde yaptıkları dini mabet maketlerini sergiledi.

Öğrenciler, "Dini mabetler" proje ödevi kapsamında hazırladıkları Kabe, cami ve mescit maketlerini, İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri Meryem Sevim ve Songül Aydemir tarafından verilen proje ödevinin ardından hazırlanan maketlerin sergisini gezen Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, maketlere hayran kaldığını söyledi.

Baykal, devasa boyuttaki Sivas'ın Kangal ilçesinde bulunan Abdurrahman Paşa Camisi'nin maketini çok beğendiğini, caminin kubbesindeki bir delikten içeri bakıldığında, maketin dışına gösterilen özenin benzerinin içeriye de gösterildiğini kaydetti.

Her iki okulda okuyan 90 öğrenci tarafından hazırlanan dini mabet maketlerinin, cuma gününe kadar sergileneceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ortaokul öğrencileri, yaptıkları dini mabet maketlerini sergiledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortaokul öğrencileri, yaptıkları dini mabet maketlerini sergiledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı