MUĞLA HABERLERİ

Ortaca'da 30 dakika boyunca bütün ilgi kitaplara

DHA
30.03.2016 - 17:41Son Güncelleme :

Ortaca'da 30 dakika boyunca bütün ilgi kitaplara

DHA

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak için 2012'de başlatılan '81 İlde Kitap Okuyoruz' kampanyasının beşincisi düzenlendi. 30 dakika boyunca süren okuma etkinliğinin ardından 3 bin kitap, katılımcılara hediye edildi.

Ortaca Halk Kütüphanesi ve Ortaca Belediyesi Kültür park Kütüphanesi'nce '81 İlde Kitap Okuyoruz' kampanyası kapsamında etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinliğe; Ortaca Belediye Başkan Vekili Ali Avcı, kütüphane yetkilileri, CHP ilçe örgütü, öğretmenler, öğrenci ve halk katıldı. Saat 12.30-13.00 arasındaki etkinliğe; 30 dakika boyunca kitap okundu.

Ortaca Halk Kütüphane Müdürü Nuran Gökçe, "Bu kağıttan dünyayı keşfetmek için kitabın kapağını açmak lazım. Halkımızın etkinliklere sahip çıkmalarını görmek bizi mutlu ediyor. Kitap okumayı doğal yaşamla bir tutmalıyız. Kitap okunmadan geçen bir gün eksik bir gündür. Umuyoruz bu etkinliğimizin kitaba bir etkisi olur. Amacımız insanları okumaya teşvik etmek. Okuduğumuz kitapları buraya bırakıp başka vatandaşlarında yararlanmasını sağlamak olacaktır. Böylece herkes arasında bir kitap alışverişi gerçekleşecektir" dedi.

Etkinliğin sonunda 3 bin kitap katılımcılara hediye edildi.

Cihan KAYA / ORTACA (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ortaca'da 30 dakika boyunca bütün ilgi kitaplara hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortaca'da 30 dakika boyunca bütün ilgi kitaplara haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı