İZMİR HABERLERİ

Orman yangınları ile mücadele toplantısı

DHA
30.03.2017 - 14:05Son Güncelleme :
DHA

İZMİR İli Orman Yangınları ile Mücadele Komsiyonu 2017 yılı toplantısı, İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış'ın da katılımıyla yapıldı.
İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış başkanlığında, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nde toplanan komisyona ev sahipliği yapan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, 2016 yılında bütün kamu kurum ve kuruluşlarından alınan destek ve yardımlarla, yangınlarla mücadelede verimli bir yıl geçirdiklerini söyledi. Bu yıl da aynı destek ve yardımlardan en ufak bir endişesi olmadığını belirterek, mücadelenin bütün kamunun ortak sorunu olduğunu belirtti.
İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış da Akdeniz iklim kuşağında olan İzmir için orman yangınlarının kaçınılmaz bir gerçek olduğunu, bunlarla mücadelenin en önemli ayağının yangın çıkmasını engellemek olduğunu, eğitim ve bilinçlenme ile bunun başarılabileceğini söyledi. Vali Yardımcısı Barış, "Bunun için de okullarda öğretmenlerimize, ibadethanelerimizde ise din adamlarına önemli sorumluluklar düşmekte, ağacın ve ormanın önemini her fırsatta anlatmaları gerekmektedir" dedi.
İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Suat Keten tarafından 2017 yılı yangın önleme çalışmaları ve hazırlıkları ile ilgili sunum yapıldı. Ardından, tüm kamu kuruluşlarınca neler yapılması gerektiği detaylı bir şekilde tartışılarak komisyon kararları imzalandı.
Toplantıya Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, İl Müftülüğü, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, TEİAŞ İzmir 3. İletim Tes. ve İşlet. Grup Müdürlüğü, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü, TCDD İzmir 3. Bölge Müdürlüğü temsilcileri de katıldı.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Orman yangınları ile mücadele toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orman yangınları ile mücadele toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı