ANKARA HABERLERİ

Organik tarım için kanun teklifi

Hürriyet Haber
31.07.2015 - 01:09Son Güncelleme :

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Polatlı Tarımı Geliştirme ve Organik Tarım Uygulama Enstitüsü Kurulması için TBMM'ye bir kanun teklifi verdi.

Hürriyet Haber

Nazlıaka, tarım potansiyeli, ürün çeşitliliği ve ihraç ettiği tarım ürünleri ile önemli bir tarım ülkesi olan Türkiye'nin, uygulanan yanlış politikalar nedeniyle bu özelliklerini hızla yitirdiğine, özellikle tarım alanında artan ölçüde dışa bağımlı hale geldiğine dikkat çekti. “Türkiye'nin bir taraftan süründürülebilir tarım politikalarını hayata geçirmesi, diğer taraftan tarımsal üretimi arttırması, özellikle organik tarım konusunda ciddi adımlar atması gerektiği ortadadır” diyen Nazlıaka’nın verdiği teklife göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ilişkili olacak enstitünün görevlerinden bazıları şunlar olacak:
“Tarımda verimliliği artırmak için bilimsel araştırmalar yapmak. Doğru toprak, su, gübre ve zirai ilaç kullanımı üzerine araştırmalar yapmak, eğitimler vermek. Tarım alanında gelişen teknolojileri izlemek, kullanımını yaygınlaştırmak. Organik tarıma destek vermek, bu alanda bilimsel araştırmalar yapmak, eğitim vermek. Avrupa Birliği müktesebatına uyum konusunda; gıda güvenliği ve bitki sağlığı konularında çalışmalarda bulunmak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Organik tarım için kanun teklifi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:20
 • Guneş
  06:44
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:26
Sayfa Başı