KAYSERİ HABERLERİ

ORAN, 2015 yılı mali destek programlarını açıkladı

AA / Musa Özyürek
17.01.2015 - 11:11Son Güncelleme :
Yerel Haberler
AA / Musa Özyürek

KAYSERİ (AA) - Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), yenilebilir enerji ile kültür ve turizm alanlarındaki projelere mali destekte bulunacak.

Kayseri Valisi ve ORAN Başkanvekili Orhan Düzgün, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ORAN 2015 Yılı Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kalkınma ajansının daha önceki yıllarda verdiği desteklerin genelde tarım ve küçük alt yapılarla ilgili olduğunu söyledi.

Bu yıl daha geniş kapsamlı projelere destek verileceğini aktaran Düzgün, şunları kaydetti:

Düzgün, 2015 yılında desteklenecek diğer sektöründe turizm olduğuna dikkati çekerek, Türkiye'de turizmin son 10 yıl içinde çok ciddi bir ilerleme kat ettiğini vurguladı.

Türkiye'nin dünyanın en çok turist kabul eden ve en fazla turizm geliri elde eden ilk 6 ülkesi arasında yer aldığını belirten Düzgün, "2015 yılı için hedefimiz 40 milyonun üzerinde turist ve 35 milyar dolar gelir elde etmek. Bu hedefe ulaşmak için biz de bölgemizden gerekli desteği, katkıyı sunmak istiyoruz" diye konuştu.

ORAN Genel Sekreter Vekili Fatih Gavgacı da geçtiğimiz dönemde ajans tarafında sağlanan desteklerle bölgede 300 projeyle yaklaşık 170 milyon lira tutarında yatırım gerçekleştirildiğini vurguladı.

Bundan sonraki süreçte de bu yatırımların artması yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gavgacı, "Finansal desteklerin yanı sıra bölgede faaliyet gösteren işletmelere sağladığımız teknik destek var. Bu destekler kapsamında da bölgemizdeki kurumlardan 5 bin 300 personele farklı alanlarda eğitim vererek kapasitelerinin artmasına katkı sağladık. 2015 yılında bölge planında belirlenen strateji tedbirler ve gelişme önceliklerine göre hazırlanan yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir rekabet ile kültür ve turizm başlıkları altında iki mali destek programına çıkıyoruz. Bu destek programlarından gerek kar amacı güden KOBİ'lerimiz gerekse bölgede faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız istifade edebilecekler" şeklinde konuştu.

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz da oda üyelerine azami derecede bu desteklerden istifade etmeleri noktasında tavsiyede bulunduklarını söyledi.

Hiçyılmaz, proje yazarken çok dikkatli olunması konusunda tavsiyede bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ORAN, 2015 yılı mali destek programlarını açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ORAN, 2015 yılı mali destek programlarını açıkladı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:19
 • Guneş
  05:48
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı