ANTALYA HABERLERİ

Olbia'da 'kadın' sergisi

DHA
27.05.2018 - 17:38Son Güncelleme :
DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı yüksek lisans öğrencileri Safiye Bayraktar ile Merve Karateke, 'Kadın' konulu resim çalışmalarını beğeniye sundu.

AÜ Olbia Sanat Galerisi'nde açılan 'Wo Men' adlı resim sergisine hocalar ile öğrenciler ilgi gösterdi. Sergide, karışık teknikle üretilmiş 50 tablo yer aldı. Hocaları, Safiye Bayraktar ve Merve Karateke ikilisini başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Safiye Bayraktar, 'kadın' konulu resimleri yağlıboya, akrilik boya, eskiz, kolaj ve asamblaj çalışmalarıyla oluşturduklarını, karışık teknikler denediklerini belirtti. Bayraktar, "Resim sanatında feminizmi ve toplumumuzda kadına yönelik şiddet ve cinayetleri, kadın bedeni üzerine bakış açısını değiştiren olguları, bunların sonuçlarını tuvallerimize yansıtmaya çalıştık" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Olbia'da 'kadın' sergisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı