KÜTAHYA HABERLERİ

Okullarda Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması

IHA
28.10.2015 - 10:09Son Güncelleme :

OKULLARDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI-3-

IHA

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıf öğrencilerine yönelik Devlet Hastanesi personeli tarafından ağız ve diş sağlığı taraması ile flor jel uygulaması yapıldı.
Devlet Hastanesi Diş Tabibi Gülfem Elgül, Sağlık Memuru Sadettin Gün ve Ebe Rukiye Korkmaz’dan oluşan sağlık ekibi ilçe genelinde 220 okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıf öğrencisinin dişlerini kontrol ederek ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verip, dişlerinin nasıl fırçalamaları gerektiği, çürük dişlerin ve diş eti problemlerinin sebeplerini anlattılar. Ayrıca diş hekimi ve sağlık personeli tarafından öğrencilerin dişlerine flor Jel uygulaması tatbik edildi. Daha sonra öğrencilere içerisinde diş fırçası ve macun bulunan kalem çantası hediye edildi. Flor jel uygulamasıyla hem çocukların dişlerinin korunması hem de diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması amaçlanıyor.(MA-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Okullarda Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okullarda Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı