İZMİR HABERLERİ

Okulda Oyun Var 5 bin çocuğa ulaştı

DHA
28.03.2016 - 12:20Son Güncelleme :
DHA

Konak Belediyesi'nin ilk olarak 2014 yılının Ekim ayında 'Sokakta Oyun Var' sloganıyla başlattığı ardından da 'Okulda Oyun Var' olarak devam ettirdiği 'Konak'ta Çocuklar Eğleniyor' projesi sayesinde bugüne kadar 5 bin öğrenci tiyatro izleme fırsatı buldu.

Her hafta en az iki ilkokulda tiyatro oyunu sahneleyerek, sanatı çocukların ayağına götüren 'Okulda Oyun Var' kapsamında sahnelenen tiyatro oyunlarının 50'ncisi Mustafa Kemal İlkokulu'nda gerçekleştirildi. Konak Belediyesi Tiyatro Atölyesi'nin sahnelediği 50'nci oyun ünlü 'Bremen Mızıkacıları' oldu. Grimm Kardeşler'in unutulmaz masalındaki eşek, köpek, kedi ve horozun başından geçen maceraların yer aldığı oyun, tiyatro sanatçıları Mahir Özel ve Serkan Koçak'ın yönlendirmesiyle bu kez kuklalar ile anlatıldı. İlk kez okullarında bir kukla gösterisi izleyen öğrenciler, dört kafadarın komik hikayelerini keyifle izledi. Kuklaları izleyen minik öğrencilerin kahkahalarını tutamadığı oyun büyük alkış aldı.

İZMİR (DHA)

foto 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Okulda Oyun Var 5 bin çocuğa ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okulda Oyun Var 5 bin çocuğa ulaştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı