KIRKLARELİ HABERLERİ VİZE HABERLERİ

Öğrencilere akılcı ilaç kullanma eğitimi

DHA
06.06.2018 - 14:10Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/VİZE(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ'nin Vize ilçesinde çocuklara ve öğrencilere akılcı ilaç kullanımı ve atık ilaç toplama projesi kapsamında eğitim veriliyor.

Vize Devlet Hastanesi eczacısı Gülhan Zeybek ve eğitim birimi sorumlusu Gülsüm Tokay'ın kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle hazırladığı akılcı ilaç kullanımı ve atık ilaç toplama projesi kapsamında geleceğin büyükleri yarının umudu olan çocuklara ve gençlere eğitimler veriliyor. Proje kapsamında Adalet Erez İlkokulu öğrencilerine bilgi verildi. Eczacı Zeybek ve eğitim birimi sorumlusu Tokay "Bilinçsiz ilaç tüketiminin toplum ve çevre sağlığı için çıkardığı yangına bir damla su dökmek umuduyla hazırladığımız projemizi her yere ulaştırıyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Vize haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Vize haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrencilere akılcı ilaç kullanma eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı