YOZGAT HABERLERİ

Öğrenciler kazandıkları kupayı Milli Eğitim Müdürüne götürdü

DHA
30.03.2016 - 09:36Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA) - Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonun düzenlediği yarışmadaikinci olan Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kazandıkları kupayı Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’a teslim etti. 

Yarışmaya katılan öğrenciler, Eda Nur Zencir, Seda Nur Güler, Sema Nur Güler, Maşide Karadavut, şefleri ile birlikte Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş' u makamında ziyaret etti. Türkiye genelinden 117 okulun katıldığı yarışmada ikinci olan Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Anadolu Lisesi idareci ve öğrencilerini kutlayan Milli Eğitim Müdürü Kuş,  Türkiye Finallerinde de başarı diledi. Gümüş Madalya alan ekibin Şanlıurfa’daki yarışmaya öğretmenleri Sema Susam başkanlığında katıldıklarını hatırlatan Kuş, yarışmada şefleri Soner Beşcanlar’ın hazırlamış olduğu mönü ile katıldıklarını, başlangıç Madımak Yemeği, ana yemek Bozok Sarması, tatlı incir uyutması ile yarışmadan derece elde ettiklerini ifade etti. Kuş, “Gençler gerçekten yaptığınız iş ve başarılarınız takdire şayan hareketler. Mecliste Sayın Vekillerimizin yemeklerini hazırlamanız, Sayın Cumhurbaşkanı ve ekibinin yemeklerini hazırlayıp ikram etmeniz, şimdi ise Şanlıurfa’da, Yozgat’ın ve okulumuzun adını duyurmanız beni mutlu etti. Başarıda hiçbir zaman bahanenin olacağını düşünmüyorum, eğer inanıp gerçekten samimi bir şekilde istersek zorlar kolay, uzaklar yakın, imkansızlar basit olabilir. Bu verdiğim misalin en güzel örnekleri sizlersiniz. Hiç şüphem yok ki hepiniz şimdiden iyi yerlerde olduğunuz gibi gelecekte de daha güzel ve yüksek konumlara geleceksiniz. Şimdiden sizlere teşekkürlerimi sunuyor, azminizden dolayı hepinizi kutluyorum. Ayrıca okul müdürü Elif Tümgan’a Müdür yardımcımız Şenay Özkan’a ve öğretmenimiz Soner Beşcanlar’a teşekkür ederim” diye konuştu.

(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Öğrenciler kazandıkları kupayı Milli Eğitim Müdürüne götürdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler kazandıkları kupayı Milli Eğitim Müdürüne götürdü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı