Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğrenci yurdunda ‘keşif müsameresi’

  İsmail SAYMAZ
  15.05.2017 - 21:15 | Son Güncelleme:

  Kütahya’da Süleymancılar adlı tarikata ait özel İkizhöyük Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan ağabeyi S.E.’yi 22 Ağustos 2015’te ziyarete giden 12 yaşındaki N.E. mutfakta çalıştırılırken kolunu kıyma makinesine kaptırmıştı. Çocuğun sağ kolu dirsekten kesilmiş, yurt müdürü Mehmet Kalkan ve aşçı Bünyamin Dağ’a Kütahya 3. Asli Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Mahkeme geçen 4 Mayıs günü yurtta keşif yaptı.

  Olay yerinde kıyma makinesinin keşiften önce değiştirildiğini fark eden ağabey S.E., “Olay anındaki et makinesi ile şimdi görmüş olduğumuzun aynı olmadığını düşünüyorum. Motor kısmı aynı ama et atılan kısmında değişiklik var. Et atılan delik genişti. Güvenlik ve et ittirme aparatı yoktu” dedi.

  ÖNLEM SONRA GELMİŞ

  S.E. ayrıca duvarda bulunan “Dikkat, sorumlusundan başkası kullanamaz” yazısı ile kıyma makinesinin üst yanındaki duvara asılı olan, “Dikkat, kıyma makinesinde tokmaksız çalışmayınız” uyarılarının olay anında var olmadığını ve sonradan asıldığını belirtti.

  Kolunu makineye kaptıran N.E. de ifadesinde “Olay günü et bastırmak için herhangi bir alet yoktu” dedi. Sanık Bünyamin Dağ ise “Nurettin benim görmediğim bir anda mutfağa girmiş ve elini makineye kaptırmış” diyerek kendini savundu. Dağ, olay günü makinenin üzerinde et itme ve güvenlik aparatı olmadığını kabul ederken, makinenin değiştirilmediğini, uyarı yazılarının ise duvarda olduğunu iddia etti. Kısa bir süre kapalı kalan yurdun, 3 Mayıs 2017’de tekrar faaliyete geçtiği öğrenildi. 

  Yargıdaki yurt faciası: 12 yaşındaki çocuğun kolu kesildiYargıdaki yurt faciası: 12 yaşındaki çocuğun kolu kesildi

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı