İSTANBUL HABERLERİ

Odeabank'ın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi

DHA
10 Mayıs 2017 - 13:54Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 13:55

Odeabank'ın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi

DHA

İstanbul, 10 Mayıs (DHA) – Odeabank’ın 2017’ye de kârlı büyüme ile başladığı ve yılın ilk çeyreğinde net kârının geçen yılın yılın aynı dönemine göre yüzde 311.7 artırarak 93 milyon liraya yükselttiği açıklandı.

Odeobank’tan yapılan açıklamaya göre, 2016’da net kârını yaklaşık yüzde 300 artıran Odeabank’ın toplam kredileri 27.1 milyar liraya mevduatları 30.3 milyar liraya, aktifleri de 39.5 milyar liraya ulaştı. Lübnan merkezli Bank Audi’nin Türkiye’deki iştiraki olan Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, Türkiye’nin 16 ilinde 51 şube ve bin 676 çalışanı bulunduğunu söyledi. Özkaya, Odeabank’ın özel bankalar arasında mevduatlarda 8’inci, toplam aktiflerde ise 9’uncu sırada bulunduğunu hatırlatarak şöyle dedi:

“Hedeflerimize ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 2017 yılının bizim için Türk bankacılık sektöründeki konumumuzu daha da güçlendirdiğimiz, sunduğumuz hizmetlerin kapsamını genişleterek çeşitlendirdiğimiz ve belirsizlikle dolu küresel konjonktüre rağmen Türkiye ekonomisine katma değer sağladığımız bir yıl olmasını planlıyoruz. 2017 yılı ilk çeyreğinde elde ettiğimiz finansal sonuçlar, Odeabank’ın doğru bir strateji ile ilerlediğinin ispatı niteliğinde.” 
“2017’de küresel ekonomide kademeli toparlanmanın yanı sıra enflasyon ve faiz oranlarında da yükseliş bekleniyor”

Küresel piyasalar ile ilgili olarak 2017’de dünya büyümesinin 2016’ya kıyasla daha güçlü olabileceğini öngördüklerini belirten Özkaya, büyüme dostu politikaların uzun vadede daha 
yüksek enflasyon ve faiz oranlarını beraberinde getirebileceğini söyledi. Özkaya, küresel piyasaların 2017 görünümünü şu sözlerle aktardı: 

“2016 sonunda faizleri artıran ABD Merkez Bankası (Fed)  kademeli artırımlarına 2017’nin ilk çeyreğinde de devam ederken yıl içinde iki faiz artırımı daha yapabileceğinin sinyalini verdi. ABD’de uygulamaya konması beklenen büyüme dostu maliye politikaları risk iştahını desteklerken Fed’in faiz artırım patikasının finansal piyasalarda olumsuz bir yansıması gözlenmedi. Gelişmiş ekonomilerin büyüme görünümündeki iyileşmenin gelişmekte olan ekonomilerde de toparlanmayı destekleyeceği beklentisi dünya genelinde etkili oluyor. Finansal piyasalardaki oynaklıklara rağmen gelişmiş ekonomilerde destekleyici para ve maliye politikası duruşları küresel ekonomideki kademeli toparlanmayı destekliyor. 

“Reformlarla Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecektir”

Türkiye ekonomisini de değerlendiren Hüseyin Özkaya, 2016 yılında yurt içinde yaşanan olumsuz gelişme ve belirsizliklerin reform sürecini geciktiren faktörler olduğunu vurgulayarak, 2017 ile birlikte hızlı bir şekilde reformlara odaklanılmasının, Türkiye’nin potansiyel büyümesini gelecek yıllarda hızlandırabileceğine işaret etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Küresel faizlerdeki yükselişin yanında, jeopolitik belirsizlikler ve yurtiçi politik gelişmeler kırılganlıkların devam etmesine neden olsa da Türk finansal varlıkları 2017 ilk çeyreğinde önemli ölçüde toparlandı. 2017 ilk çeyreğe ilişkin öncü veriler büyümedeki oynaklığın ve iç talep üzerindeki kırılganlıkların devam ettiğine işaret ederken 2017 yılı genelinde de dış talepten gelebilecek sınırlı pozitif katkı ile büyümenin 2016 ile aynı seviyelerde gerçekleşebileceğini tahmin ediyoruz. Önümüzdeki dönemde potansiyel büyümeyi artırarak enflasyonu dizginlemek ve bu sayede makroekonomik istikrarı sağlamlaştırmak adına ihtiyaç duyulan ilave reformların süratle yapılacağına inanıyoruz.” (Fotoğraf)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Odeabank'ın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odeabank'ın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı