BURSA HABERLERİ GEMLİK HABERLERİ

Odalar ‘Ortak Akıl’ için buluştu

DHA
30.05.2018 - 14:37Son Güncelleme :
DHA

GEMLİK (Bursa),(DHA)- BURSA’nın Gemlik ilçesinde, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) yönetim kurulu üyeleri bölgenin kalkınması ve ortaya konulan projelerden daha sağlıklı sonuç alınabilmesi için ortak akılla hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı ve Meclis Başkanı Murat Öztürk ile yöneticileri GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir ve Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ile oda yöneticileri karşıladı. Ziyarette konuşan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Hatırlı, "Başta Organize Sanayi Bölgesi kurulması olmak üzere bölgeyi hareketlendirici, istihdamı artırıcı çalışmalar yerinde olan yatırım projeleri. Bunun yanı sıra iç turizme ivme kazandıracak olan bir takım projelerinde geliştirilmesi gerekiyor. Gemlik, Orhangazi ve İznik'te iç turizmin yanı sıra inanç turizmine çok müsait olan yerler. İznik Ortodokslar için tarihsel bir öneme sahip. Bunun yanı sıra İznik Gölü iç turizmciler için bulunmaz bir alan. Sanayi açısından gerekli olan doluluk oranı belli bir aşamaya geldi. Bölgenin turizm alanında da kalkınması için ortak akılla çalışmalar yapmak gerekiyor" dedi. 

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir de birlikte hareket etmenin önemine değinerek, "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile de bir çok kez yaptığımız görüşmelerde birlikte hareket etmenin önemi orataya çıktı. Özellikle fuarlar konusunda beraber hareket ederek üyelerimize daha da faydalı olabileceğiz. İç turizm ve inanç turizmi konusunda da çalışmalar yaparak, birlikte hareket ederek bölgemizin kalkınması için projeler üretebiliriz" şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında Gemlik, Orhangazi ve İznik ticaret ve sanayi odası üyelerle birlikte bölge koordinasyon komisyonu kurulmasının da faydalı olacağı gündeme geldi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gemlik haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gemlik haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Odalar ‘Ortak Akıl’ için buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı