Teknoloji Haberleri

  Nokia 15.6 milyar euroya Alcatel-Lucent'i resmen satın aldı

  Hürriyet Haber
  07.01.2016 - 08:38 | Son Güncelleme:

  Bir zamanların telefon devi Nokia, 15.6 milyar Euro'luk büyük satın alıma hamlesini resmi olarak tamamladı. Her iki şirket 14 Ocak'tan itibaren tek çatı altında faaliyet göstererecek.

  Geçtiğimiz yıl Nokia yaklaşık 15.6 milyon euro (17 milyar dolar) değerinde bir anlaşmayla Fransız telekomünikasyon ekipmanları şirketi Alcatel-Lucent'i satın alacağını açıklamıştı. Anlaşma daha sonra Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı ve şimdi Fransız borsa düzenleyicisi Autorite des Marches Financiers (AMF) tarafından da izin çıkmasıyla birlikte son engel geçilmiş oldu.

  Nokianın akıllı saati Moonraker ortaya çıktıNokia'nın akıllı saati 'Moonraker' ortaya çıktı

  AMF onayı ile Nokia şimdi Alcatel-Lucent ile operasyonlarını birleştirmeye başlayacak ve her iki şirket 14 Ocak'tan itibaren tek çatı altında faaliyet gösterebilecek. Satın almayı değerlendiren Nokia Başkanı ve CEO'su Rajeev Suri "Nokia ve Alcatel-Lucent, global müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir portföy sunacak" dedi.

  Android işletim sistemli Nokia ortaya çıktıAndroid işletim sistemli Nokia ortaya çıktı

  Nokia son birkaç yıl içinde birçok yeniden yapılandırma sürecinden geçmiş ve son olarak ağ ve altyapı servisleri üzerine odaklanmaya karar vermişti. Şirket şimdi son satın almayla birlikte önemli bir oyuncu haline gelerek, Ericsson ve Huawei gibi şirketlerle küresel bir rekabete girmek için son hazırlıklarını tamamlamış oldu.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: NOKIA'NIN UNUTULMAZ TELEFONLARI

  Etiketler: telefon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı