GAZİANTEP HABERLERİ

Nizip'te, 'İstihdam destekleri' semineri

DHA
17 Mart 2017 - 17:59Son Güncelleme : 17 Mart 2017 - 18:00

Nizip'te, 'İstihdam destekleri' semineri

DHA

GAZİANTEP, (DHA) - NİZİP Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü, SMMM Nizip Temsilciliği ve Nizip Ticaret Odası işbirliği ile 'SGK'da İstihdam Destekleri Bilgilendirme' toplantısı Nizip Ticaret Odası Meclis toplantı salonunda düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, 7 Şubat'ta Ankara'da gerçekleşen Türkiye Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iş dünyası tarafından istihdama destek sözü verildiğini belirtti.

Nizipli İşadamları olarak Mart ayı sonuna kadar 500 kişi yıl sonuna kadar ise bin 500 kişi istihdam sözü verildiğini hatırlatan Mahmut Polat, "Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdam seferberliğine Nizipli İşadamları olarak en üst düzeyde katılım sağlanacağına inanmaktayız. İstihdam seferberliğinin yürütülmesi için işadamlarına Nizip Ticaret Odası olarak daima destek ve rehber olunacaktır. İşadamlarımızın istihdama katkı sağlarken devletimizin vermiş olduğu desteklerden en üst düzeyde faydalanmaları için çalışmalarımız devam edecektir. Günümüzde işyerlerinin nitelikli personel çalıştırmaları firmaların faaliyetlerini sürdürmek için oldukça önemlidir. İlçemizde faaliyet gösteren KOBİ'lerin Nitelikli Eleman Desteğinden faydalanması, işsizliğin azalması ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacaktır. Bu nedenle işadamlarımızın bilgilendirme toplantısına katılmaları önem arz etmektedir. Son zamanlarda dış kaynaklı çeşitli örgütler ülkemize pek çok sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle millet olarak içeride birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimiz dik duruşuyla bunların hepsini aşacak güce ve azme sahip olduğumuzu gösterdik. Şimdi ise işadamları olarak istihdam ve ekonomide dik durma ve destek olma zamanıdır. 2017 yılında işsizliğin azaltılması için istihdama Nizipli firmalar olarak destek vermeliyiz" diye konuştu.

Mart ayında muhasebecilerin işlerinin yoğunlaştığını belirten Gaziantep SMMM Odası Nizip Temsilcisi Necati Kılıç, "687 sayılı kanun hükmünde kararname ile ilgili seminerimize katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ederim" dedi.

Muhasebecilerin yaşadığı sıkıntılara değinen Necati Kılıç, "Bildiğiniz üzere Mart ayı içerisinde işlerimiz çok yoğun ancak son günlerde yürürlüğe giren kanun ve desteklerden dolayı işlerimiz biraz daha yoğunlaştı. Defter sayılarının KOSGEB işlemlerinin muhasebecilerin yapmasının faydasına olacağı kanaatindeyim. Bu işlemler Muhasebeciler yapmadığı zaman başka kişiler tarafından yapılmaktadır" dedi.

İstihdam seferberliği ile ilgili seminerde Nizip'te olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Nabioğlu, "Yeni açıklanan TÜİK rakamlarına göre işsizlik sürekli artmaktadır. 5 tane gençten biri işsizdir ve bunların çoğu üniversite mezunudur. İstihdam seferberliği kapsamında muhasebeciler olarak elimizden gelen desteği vermekteyiz. Ancak asıl olan güven ve huzur veren bir piyasa ve yatırımların artmasıdır. Gerçek istihdam ancak bu şekilde sağlanabilir" şeklinde konuştu.

Seminerde konuşmacı olarak katılan Nizip Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sinan Bayram toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek SGK' da istihdam destekleri ve uygulamalarla ilgili bir sunum yaptı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Nizip'te, 'İstihdam destekleri' semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mart 2017 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nizip'te, 'İstihdam destekleri' semineri haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Temmuz 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:30
  • Guneş
   05:25
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı