NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir’de Uluslararası forum

DHA
20.09.2017 - 14:41 |Son Güncelleme :
DHA

NEVŞEHİR (DHA) – BELEDİYE Başkanı Hasan Ünver’in Dünya Konseyi üyeliğini yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG)na bağlı Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı(MEWA) tarafından gerçekleştirilecek Uluslararası, ‘ Aracı Şehirler, Sürdürülebilir Kalkınmanın Kilit Aktörleri” konulu ‘Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya(MEWA) Bölgesel Forumu, 21-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenecek.

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı Parks Tau ve Asya, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu temsilcilerinin katılımı ile Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak uluslararası foruma dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 200 ü aşkın belediye başkanı , yerel teşkilat temsilcileri ve akademisyenin katılması bekleniyor.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Toplantı salonunda üst düzeyde bir katılımla gerçekleştirilmesi beklenilen Uluslararası, ‘ Aracı Şehirler, Sürdürülebilir Kalkınmanın Kilit Aktörleri” konulu ‘Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya(MEWA) Bölgesel Forumu 21 Eylül’de UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın açılış konuşması ile başlayacak. Teşkilata üye çeşitli ülkelerin yanı sıra Türkiye’nin de çeşitli şehirlerinden 200 ‘ü aşkın belediye başkanı, yerel teşkilat temsilcileri ve akademisyenin katılmasının beklendiği forumda Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Şafsavan Belediye Başkanı ve UCLG Aracı Kentler Forumu Başkanı Mohamet Sefianı, UCLG Genel Sekreteri Yardımcısı Emilia Saız, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Gaziantep Büyükehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, SALGA ve UCLG Başkanı Parks Tau ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ‘da konuşma yaparak, katılımcıları selamlayacaklar.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katılmasının beklendiği Uluslararası, ‘Aracı Şehirler, Sürdürülebilir Kalkınmanın Kilit Aktörleri” konulu ‘Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya(MEWA) Bölgesel Forumu’nun açılış törenin ardından UCLG Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın moderatörlüğünde ‘Aracı Şehirler Tanıtım Oturumu’ yapılacak. Bu oturumda Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ‘Bir Aracı Şehir Modeli Olarak Nevşehir’ isimli bir sunum yapacak. Aynı oturumda UCLG Genel Sekreter Yardımcısı Emilia Saız ‘Aracı Şehirler ve GOLD-lV Raporu’ ve UCLG Aracı Şehirler Forumu Koordinatörü Firdaous Oussıdhoum’da ‘Aracı Şehirler Kavramına Genel Bakış ‘ konularında sunum yapacaklar.

2 gün süre ile devam edecek Uluslararası, ‘ Aracı Şehirler, Sürdürülebilir Kalkınmanın Kilit Aktörleri” konulu ‘Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya(MEWA) Bölgesel Forumu’nda , Aracı Şehirlerde Göç Yönetimi, Aracı Şehirlerin Ulusal Düzeyde Kalkınmaya Katkısı, Marka Aracı Şehirler, Aracı Şehirlerde SKH’lların Yerelleştirilmesi” konularında panel ve oturumlar da düzenlenecek.

Uluslararası, ‘ Aracı Şehirler, Sürdürülebilir Kalkınmanın Kilit Aktörleri” konulu ‘Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya(MEWA) Bölgesel Forumu, 22 Eylül 2017 Cuma günü kapanış konuşmalarının ardından yayımlanacak ortak deklarasyonun yayımlanmasıyla sona erecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nevşehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nevşehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Nevşehir’de Uluslararası forum haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:24
 • Güneş
  06:46
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı