NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Mezuniyet töreni

DHA
16.05.2017 - 16:40Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/ NEVŞEHİR,(DHA)-NEVŞEHİR Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nden mezun olan 3506 öğrenci için 16-18 Mayıs tarihleri arasında 3 gün sürecek olan mezuniyet töreninin açılışı yapıldı.
Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen açılış törenine; Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Karipcin, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, İl protokol üyeleri, Fakülte Dekanları ile Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. Tören, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi okul birincisi Esra Çelik ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu okul birincisi İrem Gül Tiren tarafından yapılan konuşmalar ile başladı. Konuşmalarında, öğrenimlerine olan katkılarından dolayı ailelerine ve hocalarına teşekkür eden okul birincileri, özgün bir üniversite olarak Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden aldıkları eğitim-öğretimin kendilerinin gelişimlerine olan üstün katkılarını vurgulayarak Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya teşekkür ettiler.

2016-2017 Mezuniyet Töreni açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı “Böyle bir mutlu günde huzurlarınızda olmaktan son derece memnun olduğumun ve heyecan duyduğumun altını çizmek isterim. Üniversite hayatı insanın geleceğini şekillendiren ve dünyaya bakışının temel referanslarını oluşturan belki de en önemli süreçtir” dedi. Üniversitedeki öğrenimin, hayatın tamamını şekillendiren bir çerçeve olduğunu vurgulayan Rektör Bağlı;  “Sizlerin bir meslektaşı olarak bir iki öneride bulunmak istiyorum; “Mevlana’nın ‘Devlet ebed müddet’ ilkesinden asla vazgeçmeyin. Zira devleti olmayanın dini tehlikededir. Bugün dünyanın karşı karşıya kaldığı en önemli sorun şu farklılıkların bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşatılması nasıl olur. Bunun formülünü biz yeniden üretmek zorundayız. Biz insanlığın kayıp hafızasını temsil eden bir merkezde bulunuyoruz. Adaletten asla sapmamamız gerektiğini tarihimiz bize söylüyor. Ben hepinize Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi mezunları olarak barış adalet ve anlayış duygularını emanet etmek istiyorum, ve bu adaleti tesis edeceğinize de canı gönülden inanıyorum. Bu anlamda eğitim öğretim sürecinde tüm meslektaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ise; “sevgili öğrenciler ve aileleri, şuan aranızda olmaktan son derece mutluyum. Heyecanınızı anlıyorum, yıllarca verdiğiniz emeklerin bugün karşılığını alıyorsunuz. Uğruna nice canların feda edilerek çizilen misak-ı milli sınırlarımız, bayrağımız ve inanç özgürlüğüne saygı vazgeçilmezimizdir. Bu nedenle alt kültürümüzü, alt kimliğimizi, varlık sebebimizi unutmamamız gerekiyor. Kendinize inanırsanız her şeyi tek başınıza başarabilirsiniz. Ben milletimizin yakın tarihte başardıklarına bakarak kıymetinizi bilmenizi istiyorum. Sizler çok kıymetlisiniz. Bugün aldığınız bu diplomanın ülkemiz ve tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversite genelinde dereceye giren lisans ve ön lisans programı öğrencilere plaket takdimi yapıldı. Lisans Programları birincisi Turizm Fakültesi öğrencisi Esra Çelik ve ön lisans programları birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencisi İrem Gül Tiren’e plaket ve mezuniyet belgesini Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver verdi. Lisans Programları ikincisi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu öğrencisi Şebina Altın ve Ön lisans Programları ikincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencisi Behiye Sungurtekin’e plaket ve mezuniyet belgesini  Prof. Dr. Mazhar Bağlı verdi.

Tören, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Hacıbektaş Veli Meslek Yüksekokulu, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu, Gülşehir Meslek Yüksekokulu ve Avanos Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katılımcılar ile birlikte mezuniyet heyecan ve mutluluklarını keplerini havaya atarak taçlandırmaları ile son buldu.

FOTOLU

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nevşehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nevşehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Mezuniyet töreni haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
  NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı