NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir’de Kadınlara Eğitim Desteği

IHA
07 Temmuz 2015 - 11:16Son Güncelleme : 07 Temmuz 2015 - 11:17

NEVŞEHİR KADIN DANIŞMA MERKEZİ TARAFINDAN KADINLARA PSİKOLOJİK, SOSYAL VE HUKUKSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VERİLİYOR.

IHA

Hizmete açıldığı günden beri Nevşehirli kadınlara psikolojik , hukuksal ve sosyal danışmanlık hizmetleri sunmanın yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluş personelleri ile kadın gruplarına eğitimler vererek hizmet yelpazesini genişleten Nevşehir Kadın Danışma Merkezi, farkındalık oluşturma yolunda emin adımlar atmayı sürdürüyor.
Nevşehirli kadınların birçok konuda daha eğitimli ve bilinçli olmaları amacıyla bir yılı aşkın süredir Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından, Nevşehir Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi (KAÇEM)’de kadınlara çeşitli eğitimler veriliyor.
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne bağlı KAPEM ve KAÇEM’de verilen eğitimlerde kursiyerlere son olarak, “Kadına Yönelik Şiddet ve Şiddet Türleri” konulu eğitimler gerçekleştirildi. Kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi ve azaltılması adına, Kadın Danışma Merkezi olarak verilen eğitimler ile toplumda yer alan kadın erkek tüm bireylerin konuya farkındalık kazanarak ve sağlıklı kişilik gelişimi desteklenerek, toplum sağlığına önemli katkılar sağlanması hedefleniyor.
KAPEM‘in Eğitim Merkezlerinin bulunduğu birimlerde kursiyerlere, önümüzdeki dönemlerde de “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” “Şiddet Türleri ve Şiddetle Mücade Yöntemleri” “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” “Kadın Hakları ve Yasal Mevzuat” “Şiddet Karşısında Başvuru Mekanizmaları” “Engelli Aile Eğitimi” “Aile İçi İletişim Becerileri” “Çocuk psikolojisi” “İhmal ve istismar” ve “ “Olumlu Ebeveyn Tutum ve Davranışları” gibi konularda eğitimler verilmesi planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir’de Kadınlara Eğitim Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir’de Kadınlara Eğitim Desteği haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
  NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:33
  • Yatsı
   21:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı