NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

DHA
29.03.2016 - 15:35Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,(DHA) -NEVŞEHİR Belediyesi’nde çalışan HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikasına üye 173  işçiyi ilgilendiren, Toplu İş Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.3 yıllık süre ile geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik tarafından törenle imzalandı.

3 yıl süre ile geçerli olacak Toplu İş Sözleşme imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Ünver, yapılan anlaşmanın hayırlı olması dileğinde bulundu.

 Ünver, Belediye olarak 2005 yılında performansa dayalı ücret sistemini hayata geçirdiklerini, sistem ile çalışan işçiler arasındaki ücret dengesizliğinin de aşıldığını kaydetti.

 İşçinin alın teri üzerinden pazarlık olamayacağı düşüncesini taşıdığını kaydeden Ünver daha sonra şöyle konuştu: “ Hiç bir şekilde işçinin alın terinin  üzerinden de pazarlık yapılmasına izin vermedim. Keşke imkanlarımız daha fazla olsa da, işçimize daha yüksek ücret verebilsek. Ama Allah’a şükürler olsun ki hiçbir şekilde maaş ve ikramiye konusunda işçi kardeşlerimizi mağdur etmedik  Nevşehir Belediyesi’nde  işçi ve  memurlarımızı hep gözettik, birbirlerinin arasında bir uçurum meydana getirmedik. Türkiye genelinde performans sistemini ortaya koyarak  kendi tercihleri doğrultusunda çalıştılar. İşçilerimizin ve ailelerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuz. İmzaladığımız bu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik’de, Nevşehir Belediyesi’nde yaptıkları toplu sözleşmelerde, hiçbir zaman ellerinin boş dönmediğini ifade etti . Çelik,  her toplu sözleşme görüşmesini bir aile ortamı içerisinde gerçekleştirdiklerini dile getirerek, birlik,  beraberlik ve huzur içerisinde imzalanan bu sözleşmenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Daha sonra 3 yıl süre ile geçerli olacak Toplu İş sözleşmesine Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik imza koydu. Toplu Sözleşme imza töreninin ardından  Çelik,  Başkan  Hasan Ünver’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı