MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Aşçılar Ve Pastacılar Derneği Kuruldu

IHA
21.07.2015 - 15:07Son Güncelleme :

MUŞ'TA AŞÇILAR VE PASTACILAR DERNEĞİ KURULDU

IHA

Muş’ta Aşçılar ve Pastacılar Derneği kuruldu.
Tüm Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAK) ve Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’na üye olup Muş’u tanıtan aşçı Halit Uygur, Aşçılar ve Pastacılar Derneği’ni kurdu. Muş’un yöresel mutfağını yurt içi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla dernek kurdurduğunu ifade eden Halit Uygur, özellikle şehirde yaklaşık 300’e yakın aşçının olduğunu söyledi. Aşçılığı eğitim ile birleştirmek istediğini kaydeden Uygur, “Dernekleşmedeki amacımız, yiyecek sektöründe faaliyet gösterecek Muş yöresel mutfağını araştırmak, yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak. Aşçılar ve pastacılar arasında sosyal dayanışmayı sağlamak, sosyal aktivitelere ev sahipliği yapmak amacıyla kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmalarını düzenlemek amacıyla kurulmuştur” dedi.
Aşçılık ve pastacılık alanında eğitimler vermeyi istediğini ve ülke genelinde gözde otellerde çalışmak için personel yetiştirmeyi planladığını vurgulayan Uygur, “Bu çalışmalar altında sokak çocuklarını eğitmek, Muş’ta aşçılığa gönül vermiş bireylere eğitimler vererek destek çıkmak. Aşçı ve pastacı kardeşlerimize iş olanakları sağlamakla birlikte bunları Türkiye’nin gözde otellerinde mutfak şefleri ve mastır şef yaptırmaktır. Özellikle yemek konusunda düzenlenen yarışmalarda ilimizi temsil edecek olan yarışmacı adayları çıkararak hem ilimizi hem de kültürümüzü ön plana çıkarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Aşçılar Ve Pastacılar Derneği Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Aşçılar Ve Pastacılar Derneği Kuruldu haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  03:59
 • Guneş
  05:27
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:23
Sayfa Başı