Gündem Haberleri

  Muratpaşa'nın sırrı

  Hürriyet Haber
  27.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de vergi ve SSK borcu olmayan tek belediyenin sırrı tasarruf

  MURATPAŞA Belediye Başkanı Süleyman Evilmen, göreve geldiği günden beri yaptıkları hizmetleri ve 2001 yılı projelerini anlattığı toplantıda, borç içinde devraldıkları belediyeyi borçsuz hale getirdiklerini söyledi. Sıkı tasarruf politikasıyla, Türkiye'de vergi ve SSK borcu olmayan tek belediye unvanına sahip olduklarını belirten Evcilmen, ‘‘Sadece sendika ile yapılan toplu iş sözleşmesinden doğan ödeme var’’ diye konuştu.

  ANLAYIŞ FARKI

  Göreve geldiği andan itibaren klasik belediyecilik anlayışına son verip, yeni bir tarz oluşturduklarını ifade eden Evcilmen, başarının sırrını şöyle açıkladı: ‘‘Ben, daha eski başkanın koltuğunda oturuyorum. Yerdeki halı ve koltuk yüzleri yıprandı ancak tasarruf nedeniyle bunları bile değiştirmiyorum. Pek çok yöneticinin yaptığı gibi, göreve gelir gelmez yeni personel alımına gitmedim.’’

  HER AY BİR PARK

  Her ay bir park sloganıyla başlattıkları yeşillendirme ve oyun alanı çalışmalarını 2001'de de sürdüreceklerini belirten Başkan, Düden Çayı ve falezlerle ilgili önemli projeleri olduğunu söyledi. Düden Çayı kenarını için hazırlanan projeyi onay için Koruma Kurulu'na gönderdiklerini açıklayan Evcilmen, falezlerde çevre düzenlemesini sürdüreceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı