ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa öğretmenlerine sertifika

DHA
08.06.2018 - 11:44Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi'nin eğitim ve bilgi merkezleri öğretmenlerine yönelik Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı'nca gerçekleştirilen ve 6 ay devam eden eğitim programı tamamlandı.

Muratpaşa Belediyesi'nin Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri mahallelerinde bulunan eğitim ve bilgi merkezlerinde, öğretmenlere yönelik Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı'nca gerçekleştirilen 'Ergenlik Sürecini Desteklemek için Öğretmen Eğitimi' programı sona erdi.

Eğitimlere katılan 25 öğretmen, Zeytinköy Eğitim ve Bilgi Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene katılan Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, Muratpaşa Belediyesi'nin bugün sayıları üçe ulaşan eğitim ve bilgi merkezlerinin eğitimde fırsat eşitsizliğini kaldırmak amacıyla atılmış önemli adımlardan biri olduğunu söyledi.

Merkezlerde, Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın ortaya koyduğu ilkeler kapsamında robotik-kodlama eğitiminden çocukların sosyal gelişimine çok kapsamlı eğitimler verildiğinin altını çizen Cephaneci, “Bu çerçevede, merkezlerde görev alan öğretmenlerimizin de kendilerini sürekli geliştirmesi, bilgilerini güncellemesi kaçınılmaz bir gereklilik" dedi.

'Ergenlik Sürecini Desteklemek için Öğretmen Eğitimi' programının da bu bağlamda önemine dikkat çeken Cephaneci, öğretmenlere yönelik eğitimlerin yaklaşık 6 ay devam ettiğini belirtti. Programın temel amacının ergenlerde davranış değişikliklerinin ve olası davranış problemlerinin olumlu sonuçlanması olduğunu belirten Cephaneci, “Hayat boyu öğrenme ilkesi ile verilen bu eğitimde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Muratpaşa öğretmenlerine sertifika haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı