KAYSERİ HABERLERİ

Müftü Güven: ''Umre, günahlardan arınmaya bir vesiledir''

DHA
31.03.2016 - 11:20Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, çeşitli nedenlerle Hac'ca gidemeyenlerin, Umre'ye gitmesinin önemli olduğunu belirterek, ''Umre ibadeti dünyada işlediğimiz günahlardan arınmaya bir vesiledir'' dedi.

 İl Müftülüğü’nde Umre kayıtları ve 'Umre Bilgilendirme ve Eğitim Seminerleri' devam ediyor. İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda yapılan seminerde konuşan Müftü Doç. Dr. Şahin Güven, ''Çıkmış olduğunuz yolculuk Allah rızası için çıkılan bir yolculuktur. Özellikle çeşitli sebeplerle Hac'ca gidemeyen kimselerin umre’ye gitmesi önemlidir. Umre ibadeti dünyada işlediğimiz günahlardan arınmaya bir vesiledir. Bu yolculuk, kişinin manevi hayatını gözden geçirmesi ve ruhi bir yenilenme gerçekleştirebilmesi için önemli bir fırsattır. Kişinin kendini ve Rabbini tanıması için bu fırsat iyi değerlendirilmelidir. Müslüman olarak ne yapmamız gerekiyorsa onun şuuru ve bilinci içinde olmalıyız. Ülkemiz, milletimiz ve İslam alemi için bol bol dua edelim'' dedi. Güven, Umre ziyaretine gideceklere bu ziyaretin fazileti, önemi ve dini yönleri hakkında bilgiler verdi.

İl Müftü Yardımcısı Tandoğan Topçu da, Umre'de yapılması gerekenleri, kafilenin önemi ve karşılaşılabilecek birtakım sorunlarla çözüm yollarını örneklerle anlattı. Umre seminerlerinin devam edeceği bildirildi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Müftü Güven: ''Umre, günahlardan arınmaya bir vesiledir'' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müftü Güven: ''Umre, günahlardan arınmaya bir vesiledir'' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı