ANKARA HABERLERİ

‘MTV’deki artış satışı düşürür’

Mustafa ÇALKAYA/AA
30.09.2017 - 14:04Son Güncelleme :

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) yüzde 40 artış öngören torba yasa tasarısındaki düzenlemeye üyelerinden ve galericilerden tepkiler geldiğini belirterek, bu artışın hem sıfır hem de ikinci el araç satışlarını düşereceğini, vatandaşların araç kiralamaya yöneleceğini savundu.

Mustafa ÇALKAYA/AA

Bu yıl önceki yıllarda yapılan artışlardan çok daha yüksek oranda bir artışa gidildiğini dile getiren Erkoç, yüzde 10-12 artışın makul olabileceğini söyledi. Erkoç, "MTV yüzde 40 oranında artırılıyor. Bizce bu çok yanlış bir uygulama, geri dönebilir diye umut ediyoruz. Yüzde 10-12'yi geçmemek kaydıyla artış olabilir. Her seferinde yüzde 10 civarında bir artış oluyordu. Bu artış neye göre oldu, bütçe açığı mı var, MTV artışıyla onu mu tamamlıyoruz? Burada vatandaşımızı zarara uğratacak bir durum söz konusu. Umarız bu konuda üzmeyecek bir düzenleme yapılır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘MTV’deki artış satışı düşürür’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2017 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘MTV’deki artış satışı düşürür’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı