KAYSERİ HABERLERİ

Miniklerden, çöpten sanata ritim gösterisi

DHA
31.03.2016 - 17:35Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - TALAS Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen programda Namık Kemal Anaokulu öğrencileri geri dönüşümden elde edilen ürünlerle sanatsal gösteri sundu.

Eski İl Özel İdaresi Kültür Merkezindeki programda konuşan Talas İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, "Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Yarınlarımızı, ülkemizi yavrularımıza emanet edeceğiz. Çocuklarımıza ne kadar iyi bir şekilde çevre ve geri dönüşüm bilinci verirsek, yarın daha rahat, daha müreffeh bir Türkiye'de yaşarız" dedi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da, "Bizim Talas olarak güzel bir avantajımız var. Başta kaymakamımız olmak üzere bütün kurumlarımızla uyum içindeyiz. Bugün, bizim için önemli günlerden bir tanesi. Biz aslında çocuklarımıza hak ettikleri muameleyi göstermiyoruz. Onlara birey olduklarını göstermeli, kendilerini ciddiye almalıyız. Onlar da kendilerini, ülkemizi ciddiye alır. Böylelikle kendilerine özgüveni olan bireyler olarak yetişir. Ülkemizin 2023'lerde, 2071'lerde her alanda gelişmesini istiyorsak, tek kurtuluşumuz çocuklarımıza sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan ise, Talas Belediyesi ile işbirliği içinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Belediye başkanımız sağ olsun bütün çalışmalarında okullarımızı gözetti. Okullarımızın, sınıflarımızın, öğretmen odalarımızın bakımlarını yaptırdı" şeklinde konuştu. Minikler, geri dönüşümden elde edilen ürünlerle mehter ve diğer ritimsel gösterilerini sergiledi. Miniklerin büyük alkış aldığı gösterilerin sonunda kendilerine ödüller verildi. Program miniklerin geri dönüşümden hazırladığı ürünlerin serginin gezilmesiyle sona erdi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Miniklerden, çöpten sanata ritim gösterisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Miniklerden, çöpten sanata ritim gösterisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı