NİĞDE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Milletvekili Özegen: Niğde’de 13 bin 864 çiftçiye mazot ve gübre desteği

DHA
09.03.2018 - 14:08Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde’de 13 bin 864 çiftçinin mazot ve gübre desteğinde faydalanacağını söyledi.
Özegen verilecek desteğin, çiftçiler can suyu olacağını belirtti. Özegen şöyle konuştu:
"Özellikle bu yıl patates üreticilerimizin içinde bulunduğu arz fazlasından dolayı patatesteki fiyatların düşük olması ve talebin az olması oldukça patates tarımı yapan çiftçilerimiz zor durumda bırakmıştır. Geçtiğimiz yıl yaptığımız girişim ve çabalarla Türkiye’de arz açığı olan ürünlere hükümetimiz destekler açıkladı. Hepimizin bildiği bir şey var patates arz açığı olan bir ürün değil tam tersine her yıl arz fazlası olan  bir ürün. İlk kez mazot ve gübre desteğinden patates üreten çiftçilerimiz havza bazlı destek alacaklar yani diğer gübre ve mazot desteğinden daha fazla bir destek alacaklar. Mazot desteği olarak yaklaşık 13-14 lira bir destek söz konusu iken havza bazlı destekte yani yaklaşık dekarına 24 TL destek verilmiş olacak.”

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Milletvekili Özegen: Niğde’de 13 bin 864 çiftçiye mazot ve gübre desteği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı