ESKİŞEHİR HABERLERİ

Milletvekili Çakırözer Günyüzü’nde

IHA
24.08.2015 - 16:43Son Güncelleme :

ESNAF ZİYARETİ

IHA

Günyüzü ilçe merkezinde vatandaşlar ile bir araya gelen Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, pazar esnafının sorunlarını dinledi, çeşitli ziyaretlerde bulundu
Koalisyon kurma çalışmaları sırasında yaşananları ve CHP’nin tutumu konusunda yurttaşları bilgilendiren Çakırözer, “Genel Başkanımız hükümetin bir an önce kurulması için tüm çabayı ortaya koydu. Halkın sorunlarının bir an önce çözülmesi için, 4 yıl sürecek bir hükümetin tüm ilkelerini vurguladı. Tarım ve hayvancılık bitiyor, fiyatlarda artış çok yüksek. Dışa bağımlı bir ülke haline geldik. Ülke üretim yapamıyor. Halkın esas sorunları budur” dedi.
CHP’nin politikalarına vurgu yapan Çakırözer, “Geçimini çiftçilikle sağlayan vatandaşlar yüksek girdi maliyetleri ve düşük hububat alım fiyatlarından dolayı borç batağında, çiftçinin mazot fiyatını 1.5 liraya düşüreceğiz dedik bütçe yok dediler, emeklilere bayramlarda çift maaş dedik bütçe yok dediler. Oysaki erken seçimin maliyeti eski para ile 2 katrilyon civarında, bu parayla emekçimize, çiftçimize ve emeklimize verdiğimiz tüm sözleri tutabilirdik. Zamanında bize kaynak soranlar şimdi erken seçim maliyetini vatandaşın sırtına yüklemekten çekinmiyorlar" diye konuştu.
Çakırözer "Halkımız 45 günlük hükümet kurma Sürecinde neler yaşandığını çok iyi biliyor. Erdoğan hükümet kurma yetkisini Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na vermeyerek yetki gaspı yaptı. Bunları vatandaş görüyor ve seçimde bunların sorumlularını cezalandıracaktır” dedi.
Son günlerde tırmanan terör olayları hakkında da vatandaşlarla konuşan Çakırözer “Ülkemizin bir an önce huzura ve barışa kavuşması öncelikli dileğimizdir. Terör olayları geçici hükümet süresince tırmandı. Seçimlerden sonra Çifteler ilçemizden Uzman Çavuş Muhammet Tufan ile birlikte 58 şehit verdik. CHP seçimden önce de sonra da bir uzlaşı sağlanması adına tüm özveriyi gösterdi, partimiz ülkemizde ve bölgemizde huzurun tesis edilmesi için tüm çabayı gösteriyor” dedi.
Günyüzü ilçesine giderken Hamamkarahisar Köyüne de uğrayan Çakırözer, arıcılık yapan köylülerin ikramı üzerine gerçek çiçek balını tattı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Günyüzü Kaymakamı Mustafa Gün’ü de makamında ziyaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Milletvekili Çakırözer Günyüzü’nde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Çakırözer Günyüzü’nde haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:43
 • Guneş
  06:13
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:07
Sayfa Başı