DENİZLİ HABERLERİ

MHP'li Parsak'dan referandum değerlendirmesi

DHA
30.03.2017 - 17:36Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de partililerle bir araya gelen MHP Afyon Milletvekili Mehmet Parsak, referandumun memleket meselesi olduğunu, mevcut sistemin Türkiye'yi geleceğe güçlü taşıyamacağını öne sürdü.

Anayasa değişiklik paketinin hazırlanması sırasında, MHP adına görüşmeleri yürüten Afyon Milletvekili Mehmet Parsak Denizli'ye geldi. MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk ve parti yönetimi tarafından karşılanan Parsak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan'ın da katılımıyla düzenlenen toplantıda partililere seslendi. Parsak, referandumun memleket meselesi olduğunu, MHP'nin bu doğrultuda hareket ettiğini belirterek, "MHP'nin devleti ve milletin bekası noktasında duruşu boş değildir. Gerçekten bugün ikinci Sevr şartlarının tartışıldığı bir gündeyiz. Böylesi bir dönemde başından beri çarpık olan, ondan dolayı da bizi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyamayan bu hükümet sistemini netleştirmek hepimiz için kaçınılmaz görevdir" dedi. Kararsız seçmenlere seslenen Parsak, seçmenlerin söylenen yalanlara göre karar vermemesi gerektiğini ifade etti. Parsak, "Aziz milletimiz yaygın olarak söylenen yalanlara göre değil, ihtiyaçlarına göre kararını vermelidir. Onun için şu anda kararsız olan ya da hayır noktasında kümelenenler, o yalanlar üzerinden değil de bizlerin anlatacağı ve referanslarında temel belgeler olarak ortaya koyduğumuz doğrular üzerinden değerlendirmeli. Sadece kendileri için değil, doğmamış çocuklarının da geleceği için, Türk milletinin, Türk devletin daha güçlü hale getirebilmek için burada kuvvetli bir evete ihtiyacımız var" diye konuştu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden MHP'li Parsak'dan referandum değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'li Parsak'dan referandum değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı