TOKAT HABERLERİ

Meydan projesinde sona doğru

DHA
29.03.2016 - 12:11Son Güncelleme :
DHA

TOKAT,(DHA)-TOKAT Belediyesi tarafından hazırlanan 'Tarihi Kent Meydanı' projesinin iki ay içinde tamamlanarak inşaat çalışmalarının başlanması planlanıyor.

Tokat Belediyesi tarafından meydan bölgesinin tarihi kimliğindeki niteliğine bağlı olarak, tüm paydaşların proje uygulama süreçlerine etkin katılımın sağlandığı mekansal düzenlemelerin yapılarak, yeniden ekonomik ve sosyal olarak kentle bütünleşmesini sağlayacak bir cazibe merkezi oluşturmak amacıyla hazırlanan 'Tarihi Kent Meydanı' projesinde önemli bir aşamaya daha geçildi. 2016 yılı doğrudan faaliyet desteği programında desteklenmeye hak kazanan projenin sözleşmesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlut Özen tarafından imzalandı. Projenin iki ay içinde tamamlanarak meydan projesinde inşaat çalışmalarının başlanması planlanıyor. Tokat Tarihi Kent Meydanı projesinin hayata geçirilmesi ile, proje alanı tarihi kimliğine uygun olarak yeniden düzenlenecek, şehrin yerel kültürel kimliğini yansıtan tarihi dokuya fonksiyon kazandırılarak, kentsel sosyal altyapı geliştirilecek, kentsel yaşam kalitesinin geliştirilmesine katkı sağlanacak. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Meydan projesinde sona doğru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meydan projesinde sona doğru haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı